Duyuru

MAVİ AKADEMİ GENEL KATILIMA AÇIK ZORUNLU EMLAK DANIŞMANI MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI BAŞLIYOR!
22.06.2020

MAVİ AKADEMİ GENEL KATILIMA AÇIK ZORUNLU EMLAK DANIŞMANI MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI BAŞLIYOR!

MAVİ AKADEMİ GENEL KATILIMA AÇIK ZORUNLU EMLAK DANIŞMANI MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI BAŞLIYOR!

17.07.2020 Cuma, 18.07.2020 Cumartesi, 24.07.2020 Cuma ve 25.07.2020 Cumartesi tarihlerinde Covid-19 önlemleri alınmış özel sınıflarımızda Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgelerinizi alabilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 17UY0332-4 Emlak Danışmanı (Seviye 4) ve 17UY0333-5 Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) kapsamlarından sınavlarımız olacaktır.

• İşletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin, sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) veya emlak danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı mesleki yeterlilik belgelerinden birine,
• Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı mesleki yeterlilik belgesine sahip olması gerekir.


Başvurular ıslak imzalı başvuru formu, kimlik fotokopisi ve sınav ücretinin yatırıldığına dair dekontun MAVİ AKADEMİ Mesleki Yeterlilik merkezimize ulaştırılması ile yapılır.Ayrıntılı bilgi ve kayıt desteği almak için 0224 443 10 00 numaralarımızdan veya planlama@maviakademi.net e-mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
 MYK Web Portal üzerinde yapılan düzenleme ile yeterlilik birimi “kalan geçerlilik süresi” ile sınav türü “kalan geçerlilik süresi”ne 3 ay ilave edilmiştir.
19.06.2020

MYK Web Portal üzerinde yapılan düzenleme ile yeterlilik birimi “kalan geçerlilik süresi” ile sınav türü “kalan geçerlilik süresi”ne 3 ay ilave edilmiştir.

Covid-19 pandemisi kapsamında alınan tedbirler neticesinde 16 Mart 2020 – 02 Haziran 2020 tarihleri arasında sınav ve belgelendirme faaliyetleri durdurulmuş ve ardından 03 Haziran 2020 tarihi itibari ile mesleki yeterlilik sınavlarının “Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarınca Gerçekleştirilecek Faaliyetlerde Yeni Tip Koronavirüs İle Mücadelede Alınacak Tedbirlere İlişkin Rehber” doğrultusunda yeniden başlatılması konusunda bilgilendirme yapılmıştır.

16 Mart 2020 tarihinden önce sınava giren ancak belge almaya hak kazanamayan kişilerin pandemi kapsamında ara verilen sınav hizmetleri kapsamında mağduriyet yaşamamaları adına MYK Web Portal üzerinde yapılan düzenleme ile yeterlilik birimi “kalan geçerlilik süresi” ile sınav türü “kalan geçerlilik süresi”ne 3 ay ilave edilmiştir.

Bu çerçevede, MYK Web Portal üzerinden gerekli kontroller yapıldıktan sonra aday işlemlerinin yapılması önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunar, sağlıklı çalışmalar dileriz.

Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı
Mesleki Yeterlilik Kurumu​
 

Devamını oku
Mesleki Yeterlilik Sınavlarımız  1 Haziran 2020 de yeniden başlıyor !
29.05.2020

Mesleki Yeterlilik Sınavlarımız 1 Haziran 2020 de yeniden başlıyor !

Covid 19 süreci, tüm sosyal ve iş hayatımızda ciddi değişiklikler yapmamızı gerektiren benzersiz bir deneyim yaşatmaktadır.
Mavi Akademi olarak da bu sürece uyum çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız.


Bildiğiniz üzere Covid-19 salgının başladığı dönemde yürütmüş olduğumuz sınav ve belgelendirme çalışmaları Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 17.03.2020 tarihinde durdurulmuştur. Kurum tarafından 1 Haziran 2020 Tarihinden itibaren sınav ve belgelendirme çalışmalarına başlanması kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda MYK tarafından Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ve Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilim Kurulu tavsiyesi doğrultusunda salgın döneminde sınavların yapılmasına ilişkin bazı tedbir ve kuralların yer aldığı yeni bir rehber oluşturmuş ve bu rehber yetkilendirilmiş belgelendirme kurumumuza sunmuştur.

Bu doğrultuda salgın durumunun önümüzdeki kısa sürede bitmeyeceği öngörüsü ile kalite sistemimizde ve sınav yapma şartlarımızda bu rehberler baz alınarak gerekli revizyonlar yapılmıştır.


Tüm bu bilgiler ışığında sınavların başlayacağı 1 Haziran 2020 Tarihi itibari ile, bu dönemde sınav yapıcılarımızın, sınava girecek çalışanlarınızın ve sizlerin sağlığı için,

Karşılıklı olarak uymakla yükümlü olduğumuz bir takım sorumluluklar olacaktır.

Şimdi ve gelecek için, çalışanlarımızın sağlığı için, ailelerimizin ve toplumun sağlığı ve iş hayatımızın devamlılığı için, karşılıklı işbirliği ve güç birliği ile bu süreci sağlıkla atlatacağımıza eminiz.

Konusunda uzman ilgili tüm tarafların görüşleri alınarak titizlikle hazırlanan ve sınavlarımızda rehberlik edecek önlemlerimiz ile Mesleki Yeterlilik Sınavlarımızı yapmak için biz hazırız.

Sınav süreçlerinde uygulayacağımız önlemler ile ilgili bilgi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmayı memnuniyetle ve heyecanla beklemekteyiz. Bu tedbirlere uyum konusundaki desteğiniz ve değerli işbirliğiniz için şimdiden kurumumuz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunar, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla


Güler ÖZKARTAL
Genel Müdür
Mavi Akademi Mesleki yeterlilik Belgelendirme Merkezi

Devamını oku
Covid-19 ÖNLEMLERİ ÇERÇEVESİNDE C-B-A İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI , İŞYERİ HEKİMLİĞİ, DİĞER SAĞLIK PERSONELİ EĞİTİMLERİ ARTIK MAVİ AKADEMİDE UZAKTAN EĞİTİM İLE ONLİNE OLARAK BAŞLIYOR!
25.04.2020

Covid-19 ÖNLEMLERİ ÇERÇEVESİNDE C-B-A İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI , İŞYERİ HEKİMLİĞİ, DİĞER SAĞLIK PERSONELİ EĞİTİMLERİ ARTIK MAVİ AKADEMİDE UZAKTAN EĞİTİM İLE ONLİNE OLARAK BAŞLIYOR!

AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN 0224 443 10 00 ve 0532 138 44 94 NUMARALARIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİR. info@maviakademi.net adresinden e-mail yolu ile bilgi alabilirsiniz.

Devamını oku
Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle  İSG Eğitimleri Online Yapılabilecek, Eğitim Talepleriniz İçin Bizlere Ulaşabilirsiniz!
03.04.2020

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle  İSG Eğitimleri Online Yapılabilecek, Eğitim Talepleriniz İçin Bizlere Ulaşabilirsiniz!

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle İSG Eğitimleri Online Yapılabilecek
Bilindiği üzere, Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle “İşyerlerinde Koronavirüse (COVID-19) Karşı Alınması Gereken Önlemler” bilgilendirmesi kapsamında;

Çalışanlara verilecek eğitimlerin iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimince değerlendirilip uzaktan eğitim şeklinde verilmesi mümkün olacağı Bakanlık tarafından duyurulmuştur.

Bu düzenlemeye istinaden MAVİ AKADEMİ ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ hizmeti verdiğimiz ve diğer tüm firmalar için 6331 sayılı kanunda yer alan çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri hizmeti verebilmekteyiz. Uzaktan eğitim sisteminde işveren eğitim yükümlülüğüne yönelik olarak iş sağlığı ve güvenliği mevzuata uygun kolay ve etkileşimli özgün eğitimler sunulmaktadır. Eğitim sonucunda sertifikalar, raporlar oluşturabilmekte şirkete ve sektöre göre uyarlamalar yapılabilmektedir. Kanunda yer alan ilgili madde ek olarak yer almaktadır.

İsg eğitimlerinin uzaktan yapılmasını talep etmek için egitim@maviakademi.net mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Devamını oku
CORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE EVDEN ÇALIŞAN PERSONELİN GEÇİRDİĞİ İŞ KAZASINDAN İŞVEREN SORUMLU MU?
30.03.2020

CORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE EVDEN ÇALIŞAN PERSONELİN GEÇİRDİĞİ İŞ KAZASINDAN İŞVEREN SORUMLU MU?

EVDEN ÇALIŞAN PERSONELİN GEÇİRDİĞİ İŞ KAZASINDAN DOLAYI
İŞVERENİN SORUMLULUĞU
Coronavirüsün yayılmasının önlenmesine dair işverenler tarafından sıklıkla uygulanan tedbirlerden biri, çalışanların, işyerine gelmeden, “home office” olarak tabir edilen şekilde; evlerinde çalışmalarıdır. Çalışanların iş görme edimlerini evlerinden yerine getirmeleri esasına dayanan çalışma modeli; “ev esaslı uzaktan çalışma (home-based telework)” olarak nitelendirilmektedir. Evden çalışanların herhangi bir bedensel zarara uğramaları halinde bu zararın “iş kazası” kapsamında değerlendirilip değerlendirilemeyeceği ve işverenin sorumluluğunun ölçüsü bu dönemde sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Peşinen belirtmek isteriz ki; evden çalışan personelin uğradığı zarar, koşulları mevcutsa “iş kazası” sayılabilir ve zararın giderilmesi tamamen veya kısmen işverenin sorumluluğuna girebilir.
4857 Sayılı İş Kanunu Madde 14/6 2. cümle uyarınca;
İşveren, uzaktan çalışma ilişkisiyle iş verdiği çalışanın yaptığı işin niteliğini dikkate alarak iş sağlığı ve güvenliği önlemleri hususunda çalışanı bilgilendirmek, gerekli eğitimi vermek, sağlık gözetimini sağlamak ve sağladığı ekipmanla ilgili gerekli iş güvenliği tedbirlerini almakla yükümlüdür.
İlgili düzenleme ile yasa koyucu, işverenin, uzaktan çalışan çalışana karşı da, iş sağlığı ve güvenliği kapsamındaki yükümlülüklerinin devam ettiğini hatırlatmaktadır. Ancak bu halde işverenin özellikle, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine çalışan tarafından riayet edilip edilmediğini denetleme imkanı sınırlı yahut fiilen imkansızdır. Zira çalışan evden çalışmakta ise, işverenin, çalışanı, rızası dahilinde çalışırken denetlemesinin fiili imkansızlığı bir yana, herhangi bir zamandaki denetleme dahi, çalışanın Anayasal “Özel hayatın gizliliği” ve “Konut dokunulmazlığı” hakları kapsamında çalışanın onayına tabidir.
Doktrinde, uzaktan çalışmada işin niteliği gereği işverenin iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini almasının mümkün olmadığı hallerde, bu imkansızlığın, işverenin tazminat sorumluluğunu azaltan veya ortadan kaldıran bir faktör olarak değerlendirilmesi gerektiği görüşü ileri sürülmüştür.
Ev esaslı uzaktan çalışma halinde, “çalışma ortamı” bulunsa da “işyeri” mevcut değildir.


6331 S. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Madde 3/g’de yer alan “iş kazası” tanımına göre;
İş kazası: İşyerinde veya işin yürütümü nedeniyle meydana gelen, ölüme sebebiyet veren veya vücut bütünlüğünü ruhen ya da bedenen engelli hâle getiren olayı ifade eder.
Maddeye göre, “işyerinde veya işin yürütümü nedeniyle meydana gelen” olaylar iş kazası kapsamına girmektedir. Genel hükümler uyarınca işverenin tazminat sorumluluğunun doğması için de, “kaza ile yapılan iş arasında illiyet bağının olması” diğer bir deyişle “kazanın, işle ilgili olması” gerekmektedir.
Uzaktan çalışma halinde meydana gelen olaylar sonucu doğacak zararın “iş kazası” kapsamına girip girmediğine dair somut olayın özellikleri ve delillerin durumu Mahkeme tarafından değerlendirilecektir. Şayet evin belirli bir bölümü çalışma alanı ve haftanın belirli gün ve saatleri çalışma saatleri olarak belirlendiyse, bu yerde ve zaman diliminde meydana gelen kaza, aksi ispat edilmedikçe iş kazası sayılacaktır.
Güncel durumda coronavirüs sebebiyle ev esaslı uzaktan çalışma yapması planlanan çalışanların “çalışma saatleri” taraflarca belirlenebilirse de evin belirli bir alanının “çalışma alanı” olarak özgülenmesi güç olduğundan ve her halükarda kazanın meydana geldiği saatin işverence teyidi de mümkün olmadığından her bir somut durumun özelliklerini incelemek gerekecektir. Ancak işverenlerin her halükarda uzaktan çalışmaya dair eğitim verme yükümlülüklerini yerine getirmeleri ve eğitimleri çalışanlar tarafından imzalanmış eğitim formları ile kayıt altına almaları önemlidir. Her iş kazasında olduğu üzere, ortaya çıkan zararın ne kadarının işveren tarafından giderilmesi gerektiğine dair Mahkeme tarafından kusur dağılımı yapılacak ve işveren, kendisine yüklenen kusur ölçüsünde zararı karşılayacaktır.
Bu hususta son olarak belirtmek isteriz ki; işletmelerin, mevcut işveren mali mesuliyet sigorta poliçelerini inceleyerek, işyeri dışında meydana gelebilecek bu gibi kazaların poliçe kapsamına girip girmediğini kontrol etmeleri, bu hususta açık düzenleme bulunmuyorsa işyeri sınırları dışında da olsa “iş kazası” kapsamına girebilecek bu gibi durumları kapsayan bir zeyilname düzenlenmesi hususunda sigorta şirketleri ile iletişime geçmeleri yerinde olacaktır. 29.03.2020
Saygılarımızla.

ONUR HUKUK BÜROSU
Av. Güngör HATEMOĞLU

Devamını oku
COVİD-19’UN İŞYERİ KİRA SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ HAKKINDA HUKUKİ BİLGİLENDİRME
30.03.2020

COVİD-19’UN İŞYERİ KİRA SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ HAKKINDA HUKUKİ BİLGİLENDİRME

COVİD-19’UN İŞYERİ KİRA SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ
COVİD-19’nun ülkemizdeki yayılma hızının artması ile birlikte virüs karşısında alınan önlemler de hız kazanmıştır. 26 Mart 2020 tarihli 1. Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan, 7226 Sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un Geçici 2. Maddesi’ne göre;
1/3/2020 tarihinden 30/6/2020 tarihine kadar işleyecek iş yeri kira bedelinin ödenememesi kira sözleşmesinin feshi ve tahliye sebebi oluşturmaz.
Bu çerçevede; işyeri kira sözleşmeleri bakımından, 01/03/2020 – 30/06/2020 tarihleri arasında işleyecek olan işyeri kira bedellerine dayanarak mülk sahibi kira sözleşmesinin feshine başvuramayacağı gibi ilgili ayların kira bedellerinin ödenmemesini gerekçe göstererek işyerinin tahliyesini de talep edemeyecektir.
İlgili düzenleme ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdadır:
1. Düzenleme sadece “işyeri” kira sözleşmelerini kapsamakta olup “konut” olarak kullanılan taşınmazların herhangi bir dönemde kira bedellerinin ödenmemesi, mülk sahipleri tarafından kira sözleşmesinin feshi veya tahliye sebebi yapılabilir. Kuşkusuz bu uygulamalar sırasında, aşağıda özetlenen, Coronavirüs sebebiyle sürelerin ve icra takiplerinin güncel durumu göz önüne alınmalıdır.
2. Belirtilen dönemin öncesine ait olan ödenmemiş kira bedellerinden dolayı mülk sahibinin yasal haklarının kullanması esasen mümkündür. Ancak; yukarıda anılan kanunun Geçici 1. Maddesi uyarınca
bir hakkın doğumu, kullanımı veya sona ermesine ilişkin tüm süreler 13/03/2020 tarihinden (bu tarih dahil),
İcra ve İflas Kanunu ile takip hukukuna ilişkin diğer kanunlarda belirlenen süreler ve bu kapsamda hâkim veya icra ve iflas daireleri tarafından tayin edilen süreler; nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere tüm icra ve iflas takipleri, taraf ve takip işlemleri, yeni icra ve iflas takip taleplerinin alınması, ihtiyati haciz kararlarının icra ve infazına ilişkin işlemler 22/3/2020 (bu tarih dâhil) tarihinden,
itibaren 30/4/2020 (bu tarih dâhil) tarihine kadar durdurulmuştur.
Bu süreler, durma süresinin sona erdiği günü takip eden günden itibaren işlemeye başlar. Durma süresinin başladığı tarih itibarıyla, bitimine on beş gün ve daha az kalmış olan süreler, durma süresinin sona erdiği günü takip eden günden başlamak üzere on beş gün uzamış sayılır.
İlgili düzenlemeler uyarınca, 01/03/2020 öncesindeki döneme ait işyeri kiralarına dair henüz yasal süreç başlatılmamış ise mülk sahipleri tarafından 01/05/2020 tarihine kadar işlem yapılamayacak olup başlatılmış olan hukuki süreçler de aynı tarihe kadar durdurulmuştur.

Saygılarımızla.

Av. Güngör HATEMOĞLU

Devamını oku
MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ İKİ YIL UZATILDI!
27.03.2020

MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ İKİ YIL UZATILDI!

MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ İKİ YIL UZATILDI.

MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ zorunluluğu olan mesleklerde sınav ve belge ücretlerinin işsizlik sigortası fonundan karşılanmasına ilişkin teşvik süresi 2 YIL DAHA uzatılmıştır.


          26 Mart 2020 tarihli ve 31080(Mükerrer) Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘‘7226 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’’un 16. maddesiyle sınav ve belge ücretlerinin tamamının 2022 yılına kadar İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanması sağlanmıştır. Anılan kanunun 52. maddesinde ise 16. Maddenin 31/12/2019 tarihinden itibaren uygulanmak üzere yürürlüğe girdiği belirtilmektedir. Bu sayede 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren belge almaya hak kazanmış kişiler de teşvikten yararlanarak sınav ve belge ücretini geri alabileceklerdir.

MADDE 16 – 25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun ek 3 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan “31/12/2019” ibaresi “31/12/2021” şeklinde değiştirilmiştir.

31/12/2019’a kadar teşvik işlemleri yetiştirilemeyen ve belge zorunluluğu getirilen mesleklerde 1 Ocak-16 Martarasında yapılan belgelendirmelerin teşvik başvuru işlemleri 6 Nisan – 17 Nisan 2020 arasında MYK Web Portal üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Diğer teşvik listeleri ise mevcut uygulamada belirlenen her ayın 25 ile bir sonraki ayın 3 ü arasında yapılmaya devam edecektir.
Tüm taraflara duyurulur.MAVİ AKADEMİ MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ

Devamını oku
Sizlere yeni bir haberimiz var ; Teşviklerin Uzatılmasına İlişkin Kanun Değişikliği Teklifi TBMM'de !
18.02.2020

Sizlere yeni bir haberimiz var ; Teşviklerin Uzatılmasına İlişkin Kanun Değişikliği Teklifi TBMM'de !

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarımızın Dikkatine,

Belge zorunluluğu getirilmiş mesleklerde İşsizlik Sigortası Fonundan sağlanan sınav ve belgelendirme teşvikinin 31.12.2021’e kadar uzatılması için Torba kanun çalışmaları kapsamında gerekli çalışmalar tamamlanmış ve tasarı TBMM’ye iletilmiştir. Ekte yer alan Kanun tasarısının 14 ve 37 inci Maddeleri ile teşviğin 31.12.2021’e kadar uzatılması ve 31.12.2019’dan itibaren geçerli sayılması ile ilgili maddeler olup, Kanun tasarısının meclis gündemine gelmesi ve yasalaşması ile ilgili gelişmeler Başkanlığımızca ayrıca duyurulacaktır.

Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.

T.C. Mesleki Yeterlilik Kurumu
Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı

Devamını oku
MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUNDAN TEŞVİKLER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
03.12.2019

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUNDAN TEŞVİKLER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Sayın ilgili
Malumları olduğu üzere, Belge zorunluluğu kapsamında yer alan sınav ve belgelendirme teşviklerine ilişkin işlemler; Sınav ve Belge Ücretlerinin İşsizlik Fonundan Karşılanmasına İlişkin Usul ve Esaslar, MYK Sınav ve Belgelendirme Teşviklerinin Uygulanması Hakkında Genelge 2018/01 ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Kapsamında Sınav Ücretlerinin İadelerine İlişkin Kılavuzda belirtildiği şekilde gerçekleştirilmektedir.
Belge zorunluluğu kapsamındaki sınav ve belgelendirme İşsizlik Sigortası Fonu Teşviklerinin 2021 yılına kadar uzatılması için Sayın Bakanımızın talimatları ile gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Ayrıca, Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarının Aralık 2019 yılına ilişkin teşvik bildirimlerini 03.01.2020 tarihi saat 23:59 a kadar MYK web portal üzerinden yapmaları için gerekli çalışmalar da tamamlanmıştır. Bu çerçevede, 31.12.2019 tarihine kadar belge alan adayların (Portal üzerinden belgesi onaylanmış) teşvik ödemeleri 2020 yılının Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.
Mesleki Yeterlilik Kurumu
Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı 

Devamını oku
Köprülü Vinç Operatörü Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi Olmayan Çalışanlar için 11.11.2019 Tarihinden İtibaren Cezai Yaptırım Uygulanacağını Biliyor Muydunuz?
06.11.2019

Köprülü Vinç Operatörü Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi Olmayan Çalışanlar için 11.11.2019 Tarihinden İtibaren Cezai Yaptırım Uygulanacağını Biliyor Muydunuz?

Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3 MYK Mesleki Yeterlilik alanında 11 Kasım 2019 tarihinden itibaren belgesiz çalışanlar için kişi başı aylık 775 TL cezai yaptırım uygulanacaktır. Sınav ve belgelendirme teşviklerinde belge ücretlerinin tamamını geri almak için Son Tarih ise 31.12.2019!
Mavi Akademi Mesleki Yeterlilik Belgelendirme kurumu kapsamında yer alan;
143 zorunlu mesleğin içerisinde var olan, 11 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tebliği ile zorunluluk getirilen “Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3” mesleği potansiyeli ve içerdiği yüksek risk nedeniyle büyük önem arz etmektedir. Ayrıca 11 Kasım 2019 tarihinden itibaren belgesiz çalışanlar için kişi başı aylık 775 TL cezai yaptırım uygulanacaktır.
En çok iş kazası yaşanan mesleklerin başında gelmektedir.
İmalat sanayinde en çok kullanılan ekipmandır. Dolayısıyla taşıma işlemi yapan tüm personelin bu belgeyi alması gerekmektedir.
Söz konusu meslek, 31.12.2019 tarihine kadar devlet teşviki kapsamındadır. Sınav ücretleri geri ödenmektedir.
Belgelendirme hizmetlerimiz hakkında 0224 443 10 00 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU ZORUNLU MESLEKLER SAYISI 143'E ÇIKARILDI !
08.10.2019

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU ZORUNLU MESLEKLER SAYISI 143'E ÇIKARILDI !

Bakanlar Kurulu kararıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ 3 Ekim 2019 tarihli ve 30907 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Söz konusu tebliğ ile MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 117’den 143'e yükseltilmiştir. Zorunluluk kapsamında yeni eklenen 26 meslek aşağıdaki gibidir.


1 11UY0004-5 AĞIR VASITA TECRÜBE SÜRÜCÜSÜ Seviye 5
2 12UY0071-3 ARMÜRLÜ DOKUMA KUMAŞ DESEN HAZIRLAMA ELEMANI Seviye 3
3 12UY0072-4 ARMÜRLÜ DOKUMA KUMAŞ DESİNATÖRÜ Seviye 4
4 12UY0111-3 AYAKÇI (DERİ/KÜRK HAZIR GİYİM) Seviye 3
5 12UY0116-4 DERİ İŞLENTİ OPERATÖRÜ Seviye 4
6 13UY0148-3 HADDECİ Seviye 3
7 13UY0148-4 HADDECİ Seviye 4
8 11UY0038-4 İPLİK OPERATÖRÜ Seviye 4
9 15UY0218-2 İŞARETÇİ Seviye 2
10 12UY0073-3 JAKARLI DOKUMA KUMAŞ DESEN HAZIRLAMA ELEMANI Seviye 3
11 12UY0074-4 JAKARLI DOKUMA KUMAŞ DESİNATÖRÜ Seviye 4
12 15UY0234-3 KARTONPİYER UYGULAYICISI Seviye 3
13 12UY0113-4 KESİMCİ (DERİ/KÜRK HAZIR GİYİM) Seviye 4
14 12UY0115-3 KESİMCİ (SARACİYE) Seviye 3
15 12UY0088-3 LİMAN FORKLİFT OPERATÖRÜ Seviye 3
16 12UY0064-3 LİMAN SAHA İSTİF MAKİNELERİ OPERATÖRÜ (CRS VE ECS) Seviye 3
17 12UY0112-4 MODEL MAKİNECİ (DERİ/KÜRK HAZIR GİYİM) Seviye 4
18 12UY0077-5 OTOMASYON SİSTEMLERİ PROGRAMCISI Seviye 5
19 14UY0193-4 OTOMOTİV KONTROL, TEST VE AYAR İŞÇİSİ Seviye 4
20 13UY0120-4 TARİHİ ESER KORUMA VE RESTORASYON ELEMANI Seviye 4
21 13UY0120-5 TARİHİ ESER KORUMA VE RESTORASYON ELEMANI Seviye 5
22 14UY0200-3 TAŞLAMA TEZGÂH İŞÇİSİ Seviye 3
23 14UY0200-4 TAŞLAMA TEZGÂH İŞÇİSİ Seviye 4
24 12UY0089-4 YÜKSEK GERİLİM KABLO AKSESUARLARI MONTAJCISI Seviye 4
25 12UY0090-4 YÜKSEK GERİLİM TEÇHİZATI TEST ELEMANI Seviye 4
26 12UY0090-5 YÜKSEK GERİLİM TEÇHİZATI TEST ELEMANI Seviye 5

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2019/1 sıra numaralı tebliğinde yer alan 26 meslekte MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler Tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra (3.10.2020 tarihinden sonra) çalıştırılamayacaktır.

Diğer 83 meslekteki sınav ücretleri ise mesleklerin belge zorunluluğu tebliğlerinde yer almaları halinde, Bakanlar Kurulu Kararları doğrultusunda tebliğin yayım tarihinden itibaren İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine ulaşmak için tıklayınız.

Belge zorunluluğu getirilen tüm mesleklere ulaşmak için tıklayınız.

Devamını oku
MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU ZORUNLU MESLEKLER SAYISI 143'E ÇIKARILDI !
05.10.2019

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU ZORUNLU MESLEKLER SAYISI 143'E ÇIKARILDI !

Bakanlar Kurulu kararıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ 3 Ekim 2019 tarihli ve 30907 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Söz konusu tebliğ ile MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 117’den 226'ya yükseltilmiştir. Zorunluluk kapsamında öncelilikli olarak tebliğ edilen 26 meslek aşağıdaki gibidir.


1 11UY0004-5 AĞIR VASITA TECRÜBE SÜRÜCÜSÜ Seviye 5
2 12UY0071-3 ARMÜRLÜ DOKUMA KUMAŞ DESEN HAZIRLAMA ELEMANI Seviye 3
3 12UY0072-4 ARMÜRLÜ DOKUMA KUMAŞ DESİNATÖRÜ Seviye 4
4 12UY0111-3 AYAKÇI (DERİ/KÜRK HAZIR GİYİM) Seviye 3
5 12UY0116-4 DERİ İŞLENTİ OPERATÖRÜ Seviye 4
6 13UY0148-3 HADDECİ Seviye 3
7 13UY0148-4 HADDECİ Seviye 4
8 11UY0038-4 İPLİK OPERATÖRÜ Seviye 4
9 15UY0218-2 İŞARETÇİ Seviye 2
10 12UY0073-3 JAKARLI DOKUMA KUMAŞ DESEN HAZIRLAMA ELEMANI Seviye 3
11 12UY0074-4 JAKARLI DOKUMA KUMAŞ DESİNATÖRÜ Seviye 4
12 15UY0234-3 KARTONPİYER UYGULAYICISI Seviye 3
13 12UY0113-4 KESİMCİ (DERİ/KÜRK HAZIR GİYİM) Seviye 4
14 12UY0115-3 KESİMCİ (SARACİYE) Seviye 3
15 12UY0088-3 LİMAN FORKLİFT OPERATÖRÜ Seviye 3
16 12UY0064-3 LİMAN SAHA İSTİF MAKİNELERİ OPERATÖRÜ (CRS VE ECS) Seviye 3
17 12UY0112-4 MODEL MAKİNECİ (DERİ/KÜRK HAZIR GİYİM) Seviye 4
18 12UY0077-5 OTOMASYON SİSTEMLERİ PROGRAMCISI Seviye 5
19 14UY0193-4 OTOMOTİV KONTROL, TEST VE AYAR İŞÇİSİ Seviye 4
20 13UY0120-4 TARİHİ ESER KORUMA VE RESTORASYON ELEMANI Seviye 4
21 13UY0120-5 TARİHİ ESER KORUMA VE RESTORASYON ELEMANI Seviye 5
22 14UY0200-3 TAŞLAMA TEZGÂH İŞÇİSİ Seviye 3
23 14UY0200-4 TAŞLAMA TEZGÂH İŞÇİSİ Seviye 4
24 12UY0089-4 YÜKSEK GERİLİM KABLO AKSESUARLARI MONTAJCISI Seviye 4
25 12UY0090-4 YÜKSEK GERİLİM TEÇHİZATI TEST ELEMANI Seviye 4
26 12UY0090-5 YÜKSEK GERİLİM TEÇHİZATI TEST ELEMANI Seviye 5

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2019/1 sıra numaralı tebliğinde yer alan 26 meslekte MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler Tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra (3.10.2020 tarihinden sonra) çalıştırılamayacaktır.


 Diğer 83 meslekteki sınav ücretleri ise mesleklerin belge zorunluluğu tebliğlerinde yer almaları halinde, Bakanlar Kurulu Kararları doğrultusunda tebliğin yayım tarihinden itibaren İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine ulaşmak için tıklayınız.

Belge zorunluluğu getirilen tüm mesleklere ulaşmak için tıklayınız.

Devamını oku
B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık eğitimlerimiz devam ediyor
08.03.2019

B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık eğitimlerimiz devam ediyor

Turna sınıfımızda B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimimiz devam ediyor. Katılımcılarımıza başarılar diliyoruz.

Devamını oku
A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık eğitimlerimiz devam ediyor
08.03.2019

A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık eğitimlerimiz devam ediyor

Kartal sınıfımızda A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimimiz devam ediyor. Katılımcılarımıza başarılar diliyoruz.

Devamını oku
C 167 İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimimizi Bitirdik
01.03.2019

C 167 İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimimizi Bitirdik

C 167 İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimimizin sonuna geldik.

Tüm kursiyerlerimize , sınavlarında ve iş hayatlarında başarılar dileriz.

Devamını oku
C 167 İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimimizi Bitirdik
01.03.2019

C 167 İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimimizi Bitirdik

C 167 İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimimizin sonuna geldik.

Tüm kursiyerlerimize , sınavlarında ve iş hayatlarında başarılar dileriz.

Devamını oku
ÇİMTAŞ STRESS YÖNETİMİ EĞİTİMİ
18.02.2019

ÇİMTAŞ STRESS YÖNETİMİ EĞİTİMİ

16.02.2019 tarihinde Çimtaş firmasında gerçekleştirilen Stress Yönetimi Eğitiminden kareler.

Devamını oku
Logomuzu yakından incelediniz mi ?
15.02.2019

Logomuzu yakından incelediniz mi ?

1999 yılında evde bakım hizmetleri veren bir firma olarak kurulan Mavi Akademi ilk kurulduğu günden bu zamana kadar Bursada ve Türkiyede bir çok ilkin öncüsü oldu ve olmaya devam etmekte. İmza attığı ilklerle birlikte gelişen logosunun anlamını hiç merak ettiniz mi ? 

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İL PROTOKOL YÜRÜTME KURULU TOPLANTISININ İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
09.11.2018

MAVİ AKADEMİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İL PROTOKOL YÜRÜTME KURULU TOPLANTISININ İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MAVİ AKADEMİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ SONRASI İL PROTOKOL YÜRÜTME KURULU TOPLANTIMIZIN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Mavi Akademi Arasında İmzalana İşbirliği Protokolü sonrası İl Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı’nın ilki MAVİ AKADEMİ’nin ev sahipliğinde, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Bülent Altıntaş’ın başkanlığında Genel Müdürümüz Sayın Güler Özkartal, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Işıkoğlu, Nlüfer Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Murat Taşdelen, Belgelendirme Müdürümüz Kübra Derya Saatçi, Planlama Yöneticimiz Hafize Özkaya nın katılımı ile
9 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
Toplantı gündemimde, çalışma hayatına nitelikli eleman kazandırmak, üretimde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, iş kazalarının asgariye indirilmesi amacıyla tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde Mesleki Yeterlilik Belgeli kişilerin istihdamını sağlamak üzere oluşturulan Personel Belgelendirme sınavlarının gerçekleştirilmesine yönelik sınav merkezi olarak kullanılabilecek okulların MYK standarlarına uygunluğu konularına yer verildi

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ İLE  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.
09.11.2018

MAVİ AKADEMİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

MAVİ AKADEMİ İLE BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Bursa Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile
“Mesleki Ve Teknik Eğitimde Kaynakların Ve Uygulama Alanlarının Geliştirilerek Ortak Kullanımı Hakkında İşbirliği Protokolü”
imzalayan MAVİ AKADEMİ, mesleki yeterlilik alanında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm kurum ve okullarda Belgelendirme Sınavları yapabilecek.
Bu protokol uyarınca Bursa ili ve genelinde ki tüm resmi kurum/okullarında görevli atölye ve meslek dersleri öğretmenleri MYK sınav yapıcı şartlarını taşımaları halinde sınav görevi almak üzere kurumumuza başvurabilecek ve ihtiyaç duyması halinde İl Protokol yürütme Kuruluna yazılı olarak bilgilendirmek suretiyle Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetlerinde ilgili öğretmenler görevl alabilecekler.
Çalışma Hayatında nitelikli eleman kazandırmak için Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetelerimiz adına bu işbirliği protokolü ile önemli bir başarıya daha imza atmış olduk.

Devamını oku
MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU BELGELENDİRME OLAY TV YAYINI
17.10.2018

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU BELGELENDİRME OLAY TV YAYINI

Genel Müdürümüz Sn Güler Özkartal,
18 Ekim 2018 Perşembe günü  saat 20:30’da Olay Tv’de yayınlanacak Ekodinamik Programı'na konuk olacaktır.

Tanınan yasal sürenin dolmasıyla iş dünyasında önemli  bir gündem haline gelen,
Mesleki Yeterlilik Belgelendirme konusunun enine boyuna tartışılacağı ve son yasal  gelişmeler ile teşviklerin ele alınacağı bu canlı yayını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Devamını oku
MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU BELGELENDİRME HAKKINDA DUYURU
02.10.2018

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU BELGELENDİRME HAKKINDA DUYURU


ÖNEMLİ HATIRLATMA

27.09.2018 Tarihinde 33 Meslekte daha Belge Zorunluluğu getirilerek, toplam 81 Meslekte Mesleki Yeterlilik Belgesi Alınması Zorunlu Hale getirilmiş oldu.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2017/1 sayılı tebliği ile Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen 33 meslekte on iki aylık geçiş süresi dolmuştur. 27.09.2018 tarihi itibariyle 2017/1 sayılı tebliğde yer alan bu 33 bu meslekte MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır.
Çalışma hayatına nitelikli eleman kazandırmak, üretimde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, iş kazalarının asgariye indirilmesi amacıyla tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde Mesleki Yeterlilik Belgeli kişilerin istihdamını zorunlu kılan tebliğin Resmi Gazetede yayımlandığı tarih olan 26.09.2017 tarihinin üzerinden on iki ayın geçmesi ile 27.09.2018 tarihinden itibaren 33 meslekte daha belge zorunluluğu yürürlüğe girmiştir.
Böylece belge zorunluluğu olan meslek sayısı 81’e çıkmış bulunmaktadır.


5544 sayılı Kanun gereğince; Tehlikeli ve çok Tehlikeli sınıfa giren ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yayımlanan tebliğlerde belirtilen 81 zorunlu mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler çalıştırılamaz veya çalışamaz. Belgesiz çalıştırılanlar için kişi başı 627 TL para cezası uygulanmaktadır

Belge zorunluluğu kapsamındaki mesleklerde sınav ve belge ücretleri % 100 İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmaktadır.
İşverenlerimizin herhangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmamaları için belgesiz kişi çalıştırmamaları ve İşsizlik Sigortası Fonundan sağlanacak destekten yararlanmalarını önemle hatırlatırız.

2017/1 sayılı Tebliğde yer alan meslekler: https://www.myk.gov.tr/index.php/en/haberler/36-departman3/3358-33-meslekte-belge-zorunluluu-27092018-tarihinde-fiilen-balad
DETAYLI BİLGİ İÇİN,

Bursa : 0224 443 10 00 İstanbul : 0216 350 43 43 mykbilgi@maviakademi.com.tr
www.maviakademi.com.tr
 

Devamını oku
MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU BELGELENDİRME HAKKINDA DUYURU
25.09.2018

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU BELGELENDİRME HAKKINDA DUYURU

Çalışanlarınızın Mesleki Yeterlilik Belgelerini aldınız mı?


Mesleki Yeterlilik Belgelendirme işlemleri için yapılan tüm masraflarınız %100 Devlet Teşviki ile işsizlik fonu kapsamında devlet tarafından karşılanmaktadır.


Bilginiz dahilinde olduğu üzere,
5544 sayılı Kanun gereğince; Tehlikeli ve çok Tehlikeli sınıfa giren ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yayımlanan tebliğlerde belirtilen 81 zorunlu mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler çalıştırılamaz veya çalışamaz. Belgesiz çalıştırılanlar için kişi başı 627 TL para cezası uygulanmaktadır.


Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda olduğu gibi mesleki yeterlilik belgelendirme, konularında da maksimum fayda esası ile çözüm üretmek üzere, sizlerle de işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu belirtir, iyi çalışmalar dileriz. İletişim:02244431000 Mail: mykbilgi@maviakademi.com.tr
 

Devamını oku
TEMMUZ-AĞUSTOS 2018 EĞİTİM TAKVİMİ
05.07.2018

TEMMUZ-AĞUSTOS 2018 EĞİTİM TAKVİMİ

Temmuz-Ağustos 2018 eğitim takvimimiz yayınlandı! Bizler eğitimin gerçekleşeceği Albatros ve Anka eğitim salonlarımızda sizleri bekliyoruz...

Devamını oku
MUTLUYUZ GURURLUYUZ...
01.06.2018

MUTLUYUZ GURURLUYUZ...

Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirdik.
Mesleki Yeterlik Belgelendirme Faaliyetlerinde ilk defa
5 Şektör, 44 Meslekte başvuru yapıp,
Uzun ve zorlu bir süreçten sonra,
Mesleki Yeterlilik Yetki Belgemizi bu gün aldık.
Bunu çok değerli dostlarımıza ve herbiri alanında yetkin olan ve özveriyle çalışan çalışma arkadaşlarımıza borçluyuz.
Teşekkürler;
Coşkunöz Eğitim Vakfı,
O. E. İ. B Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,
SKE Kalıp ve Oto Yan Sanayi
Yasin Tomurcuk Otomoti̇v,
Faik Metal
Demsa Metal,
Efe Lazer,
Ve bizleri her zaman yüreklendiren tüm dost ve müşterilerimiz,
Sektör Karar Vericilerimiz,
Sınav Değerlendiricilerimiz
Soru ve Proje Hazırlayan Ekibimiz ve tüm Mavi Akademi Ailesi,
Emeğimize Sağlık...

Devamını oku
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMA KANUNU KAPSAMINDA İŞLETMELER İÇİN FARKINDALIK EĞİTİMİ
24.05.2018

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMA KANUNU KAPSAMINDA İŞLETMELER İÇİN FARKINDALIK EĞİTİMİ

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU İŞLETMELER İÇİN FARKINDALIK EĞİTİMİ
Alanında uzman avukatlar tarafından işletmelerin "Kişisel Verilerinin Korunması Kanunu" kapsamındaki yasal yükümlülükleri detaylı olarak anlatılarak, gerekli bilişim çözümleri sizinle paylaşılacaktır.

Eğitime katılım ücretsizdir. Kontenjanımız sınırlı sayıdadır.Bu nedenle kaydınızı oluşturmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İrtibat: 0224 443 10 00- 0 533 202 47 27
egitim@maviakademi.net
 

Devamını oku
20 MAYIS 2018 TARİHLİ İSG SINAVI BAŞVURUSUNU KAÇIRANLAR
19.04.2018

20 MAYIS 2018 TARİHLİ İSG SINAVI BAŞVURUSUNU KAÇIRANLAR

20 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak olan İSG sınavı için 5-12 Nisan tarihlerinde başvuruyu kaçıran adaylar için ÖSYM 25 Nisan 2018 tarihinde 1 günlük geç başvuruyu açacaktır. 

Devamını oku
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu İşletmeler için Farkındalık Eğitimi
18.04.2018

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu İşletmeler için Farkındalık Eğitimi

Bu eğitimde; alanında uzman avukatlar tarafından işletmelerin "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" kapsamındaki yasal yükümlülükleri detaylı olarak anlatılarak, gerekli bilişim çözümleri sizinle paylaşılacaktır.

Eğitime katılım sınırlıdır. Bu nedenle kaydınızı oluşturmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İrtibat: 0224 443 10 00- 0 533 202 47 27
egitim@maviakademi.net

Devamını oku
20 MAYIS 2018 TARİHLİ İSG SINAV BAŞVURULARI HAKKINDA
05.04.2018

20 MAYIS 2018 TARİHLİ İSG SINAV BAŞVURULARI HAKKINDA

Değerli kursiyerlerimiz, 20 Mayıs 2018 tarihli İSG sınav başvuruları başlamıştır. Başvurunuzu ÖSYM'den 5-12 Nisan tarihleri arasında yapabilirsiniz. Başarılar dileriz.
 

Devamını oku
Erkurt Holding'de Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimimiz başlıyor
11.11.2017

Erkurt Holding'de Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimimiz başlıyor

Erkurt Holding'de Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimimiz başlıyor

Devamını oku
GENEL KATILIMA AÇIK İLKYARDIM EĞİTİMLERİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR...
10.11.2017

GENEL KATILIMA AÇIK İLKYARDIM EĞİTİMLERİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR...

GENEL KATILIMA AÇIK İLKYARDIM EĞİTİMLERİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR..

Devamını oku
C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 152. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
11.10.2017

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 152. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 152. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Devamını oku
C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 151. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
26.09.2017

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 151. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 151. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ. 

Devamını oku
B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 12. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
24.08.2017

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 12. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 12. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Devamını oku
C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 148. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
22.08.2017

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 148. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 148. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ. 

Devamını oku
C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ 148.GRUBUMUZ RİSK DEĞERLENDİRME EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI.
21.08.2017

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ 148.GRUBUMUZ RİSK DEĞERLENDİRME EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ 148.GRUBUMUZ RİSK DEĞERLENDİRME EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI.

Devamını oku
C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 146. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
06.08.2017

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 146. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 146. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR. SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ. 

Devamını oku
DİĞER SAĞLIK PERSONELİ 28. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR.
29.07.2017

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ 28. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR.

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ 28. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞTIR.

Devamını oku
ASİL ÇELİK FİRMASINDA GERÇEKLEŞEN SAPANCI VE İŞARETLEYİCİ MESLEKİ EĞİTİMİMİZ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR
27.07.2017

ASİL ÇELİK FİRMASINDA GERÇEKLEŞEN SAPANCI VE İŞARETLEYİCİ MESLEKİ EĞİTİMİMİZ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR

ASİL ÇELİK FİRMASINDA GERÇEKLEŞEN SAPANCI VE İŞARETLEYİCİ MESLEKİ EĞİTİMİMİZ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR.

Devamını oku
UYGULAMALI RİSK DEĞERLENDİRME EĞİTİMİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
25.07.2017

UYGULAMALI RİSK DEĞERLENDİRME EĞİTİMİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

UYGULAMALI RİSK DEĞERLENDİRME EĞİTİMİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

Devamını oku
C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 147. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
24.07.2017

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 147. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 147. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ. 

Devamını oku
PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI HAZIRLAMA EĞİTİMİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.
16.07.2017

PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI HAZIRLAMA EĞİTİMİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI HAZIRLAMA EĞİTİMİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

Devamını oku
B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 11. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
16.07.2017

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 11. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI 11. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ. 

Devamını oku
İŞ YERİ HEKİMLİĞİ 30. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ TAMAMLADI.
03.07.2017

İŞ YERİ HEKİMLİĞİ 30. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ TAMAMLADI.

İŞ YERİ HEKİMLİĞİ 30. GRUBUMUZ EĞİTİMİNİ TAMAMLADI.

Devamını oku
Kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için İSG Profesyonelleri çalıştırma zorunluluğu 01.07.2017 tarihinden 01.07.2020 tarihine ertelenmiştir.
01.07.2017

Kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için İSG Profesyonelleri çalıştırma zorunluluğu 01.07.2017 tarihinden 01.07.2020 tarihine ertelenmiştir.

Kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için İSG Profesyonelleri çalıştırma zorunluluğu 01.07.2017 tarihinden 01.07.2020 tarihine ertelenmiştir. (Kanun No:7033 Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 85 ve 86 ncı maddeleri 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgilidir.)

Devamını oku
DİĞER SAĞLIK PERSONELİ 27. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
12.06.2017

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ 27. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ 27. GRUBUMUZA SINAVLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Devamını oku
İLK YARDIM EĞİTİMİMİZ DEVAM EDİYOR...
03.06.2017

İLK YARDIM EĞİTİMİMİZ DEVAM EDİYOR...

İLK YARDIM EĞİTİMİMİZ DEVAM EDİYOR...

Devamını oku

Şubelerimiz

Mavi Akademi Bursa

Adres: Üçevler mah.
Burçak 220 sok.
No: 4 - Kat: 6 - D: 17
Nilüfer Bursa
Tel: (+90 224) 443 10 00
Faks: (+90 224) 443 00 33
Cep tel: (+90 544) 533 74 04
E-posta: egitim@maviakademi.net
Haritada gör

Mavi Akademi İstanbul

Adres: Osmanağa mah.
Söğütlüçeşme cad.Özer işhanı
No:69 Kat:5 Daire:18
Altıyol Kadıköy İstanbul
Tel: (+90 216) 350 43 43
Cep tel: (+90 532) 138 44 86
Cep tel: (+90 532) 697 56 96
Faks: (+90 216) 573 63 16
E-posta: egitim@maviakademi.com
Haritada gör

İşkur Özel İstihdam Bürosu

Adres: Konak mahallesi Lefkoşe caddesi
İltuğ İş Merkezi Kat: 4 Daire:16
(Bauhaus Karşısı) Nilüfer Bursa
Tel: (+90 224) 452 34 34
Faks: (+90 224) 451 33 01
E-posta: info@mavidanismanlik.net
Haritada gör

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB)

Adres: Üçevler mah.
Burçak 220 sok. No: 4 - D: 18
Nilüfer Bursa
Tel: (+90 224) 451 86 86
E-posta: osgb@maviakademi.net
Haritada gör
İŞKUR Geçici iş ilişkisi İŞKUR Özel İstihdam Bürosu Mavi Akademi Türkiye İş Kurumu’nun 30.01.2018 tarih ve 511 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilemeyecektir.
Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü
İletişim Hattı : 444 75 87
Telefon : (0 224) 225 17 46 - (0 224) 225 17 45 - (0 224) 225 15 15 Faks : (0 224) 220 20 13
E-Posta : bursa@iskur.gov.tr
Adresimiz : Üçevler Mh. Esra Sk N:1 Nilüfer/Bursa