Kurumsal Haberler

ENDÜSTRİYEL TAŞIMACILIK VE MOTOSİKLETLİ KURYE MESLEKLERİ ARTIK KAPSAMLARIMIZ ARASINDA YER ALIYOR
06.03.2024

ENDÜSTRİYEL TAŞIMACILIK VE MOTOSİKLETLİ KURYE MESLEKLERİ ARTIK KAPSAMLARIMIZ ARASINDA YER ALIYOR

Değerli Paydaşlarımız,  
 

Mavi Akademi Tüv Austria Group Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi olarak,

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite olduktan sonra 14-15 Şubat tarihlerinde, Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun (MYK) yapmış olduğu denetim sürecini başarıyla tamamlayarak endüstriyel taşımacılık ve motosikletli kurye yeterliliklerini kapsamımıza dahil ettiğimizi gururla paylaşır, bu mesleklerde de iş birliği içerisinde olmayı dileriz.

 

MAVİ AKADEMİ MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ 

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ TÜV AUSTRIA GROUP OLARAK ARALIK AYI GENEL KATILIMA AÇIK ÖRGÜN EĞİTİM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR !
05.12.2023

MAVİ AKADEMİ TÜV AUSTRIA GROUP OLARAK ARALIK AYI GENEL KATILIMA AÇIK ÖRGÜN EĞİTİM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR !

GENEL KATILIMA AÇIK PLANLANAN EĞİTİM TARİHLERİMİZ

TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ

Tarih: 07-08.12.2023
Tarih: 21-22.12.2023
Saat: 09:00-17:00

YENİLEME İLK YARDIM EĞİTİMİ

Tarih: 15.12.2023
Saat: 09:00-17:00

KAZANCI MESLEKİ EĞİTİMİ (E DEVLET ONAYLI)

Tarih: 23.12.2023
Saat: 09:30-16:00

YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ (E DEVLET ONAYLI)

Tarih: 20.11.2023
Saat: 09:30-12:00


HİJYEN EĞİTİMİ (E-DEVLET ONAYLI)

Tarih: 09.12.2023
Saat: 13:00-16:00


Eğitim Adresi: Üçevler Mah. Burçak 220 sok. No:4 Kat:6 D:17 Nilüfer/Bursa

Talepleriniz doğrultusunda programlarından herhangi birine katılım sağlayabilirsiniz.

Konu hakkındaki tüm sorularınız için geri dönüşlerinizi bekler, eğitimlerimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı bildirmek isteriz.

Bilgi ve kayıt için; 0224.443 10 00- 0532 697 56 96

egitim@maviakademi.net mail adresine mail iletmeniz rica olunur.

Devamını oku
ISG-1 SINAV SONUÇLARI
31.05.2023

ISG-1 SINAV SONUÇLARI

ISG-1 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ: 01.06.2023

www.osym.gov.tr adresinden sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ & TÜV AUSTRİA ORTAKLIĞI
01.09.2022

MAVİ AKADEMİ & TÜV AUSTRİA ORTAKLIĞI

İŞ DÜNYASININ VE ÇALIŞMA HAYATININ MAVİ AKADEMİSİ,

SEKTÖRÜNDE YİNE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ :

150 YILLIK KÖKLERE SAHİP VAKIF KURULUŞU TÜV AUSTRIA BÜNYESİNDE YER ALAN TÜV AUSTRIA TURK AKADEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ORTAKLIK ANLAŞMASIYLA HİZMET NETWORKÜNÜ KÜRESEL ÖLÇEĞE TAŞIDI.

İstihdamdan, iş sağlığı ve güvenliğine, mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme faaliyetlerine kadar, çalışma hayatının pek çok alanında, iş dünyasına Türkiye genelinde hizmetler sunan Mavi Akademi, gerçekleştirdiği ilklerin yanında, çalışma dünyası için son derece yaşamsal ve önemli kültürlerin gelişmesine de öncülük yaptı. Endüstriyel üretim, inşaat, otomotiv, tekstil, perakende ve lojistiğe kadar onlarca sektör için çözüm ortaklığı yapan Mavi Akademi, TÜV AUSTRIA TURK ile imzalanan ortaklık anlaşmasıyla, hizmet ve çözüm ağını uluslararası düzeye taşımış oldu.


Mavi Akademi; 1999 yılından bugüne, “İlk 3. Özel İstihdam Bürosu”, “İlk Özel İlk Yardım Merkezi”, “Türkiye’nin İlk 4. Ortak Sağlık Güvenlik Birimi”, “İlk 4. İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Eğitim Merkezi” gibi gerek iş dünyası gerekse çalışma hayatı için son derece önemli başarı ve ilklere imza attı.

Devamını oku
İSG HAFTASI ETKİNLİKLERİ
06.05.2021

İSG HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Saygıdeğer Ortak Sağlık Güvenlik Birimi yetkilileri ve İSG Profesyonelleri,

Ülkesine faydalı olmak, ailesini geçindirmek ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayarak müreffeh bir hayat yaşamak için üreten insanımız, ömrünün büyük bir kısmını çalışma hayatının içinde geçirmektedir. İşyerlerimizin bir taraftan kazanç kaynağımız olurken diğer taraftan çalışanların huzur, güven ve sağlıklarını olumsuz yönde etkileyebildiğini siz kıymetli paydaşlarımız yakinen müşahede etmekte; bunun önüne geçmek gibi kutsal bir görevi ifa etmektesiniz.

Gelişen teknolojik imkânlar nitelik ve nicelik yönünde büyük gelişmelerle birlikte yeni üretim yöntemlerini de beraberinde getirmekte ve çalışma hayatı her geçen gün yeni riskler ve yeni çözümler ile sürekli bir iyileşme ve gelişmenin içerisinde hızla dönüşmektedir. Yaptığımız mevzuat düzenlemeleri ile bu gelişmeleri yakalamaya ve bunların insan hayatına dokunabilmesi için başta sizler olmak üzere tüm paydaşlarımızla uygulamaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tüm dünyanın teyakkuza geçtiği pandemi sürecinde 16 ayda yaklaşık üç milyon kişinin hayatını kaybettiğini bilmekteyiz. Bununla birlikte, *iş sağlığı ve güvenliği alanında gerekli tedbirlerin alınmaması nedeni ile her yıl iki milyon yedi yüz seksen binden fazla kişi* meslek hastalığı ve iş kazası neticesinde hayatını kaybetmektedir. Bildiğiniz üzere, gerekli tedbirler alındığında, iş kazalarının %98 ve meslek hastalıklarının %100’ü önlenebilirdir. Bu hedefe ulaşabilmek için tüm tarafların gönül birliği ile güvenlik kültürünün gelişmesine sahip çıkması zaruridir.

Tüm tarafların ortaya koyduğu işbirliği ve özverili çalışmaların sonucunda geçtiğimiz 10 yıl içerisinde ölümlü iş kazalarında göstermiş olduğumuz gözle görülür iyileşme bir yönüyle geleceğe dair umut olmakla birlikte kat edilebilecek çok daha fazla yolun mümkün olması açısından sorumluluk duygumuzu en üst seviyeye çıkarmıştır.

İşverenlerimizin üzerine düşen görev çalışanlarını bilgilendirmek ve onların çalışacağı ortamın güvenliğini sağlayacak tedbirleri almak iken çalışanların görevi kendisine anlatılan tedbirlere uyarak hem kendilerinin hem de iş arkadaşlarının hayatlarını riske atmamaktır. İşyerlerinde rehberlik hizmeti vermek üzere görevlendirilen iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri de bir taraftan işverenlerin alması gereken tedbirler hakkında çözüm önerileri getirmekte diğer taraftan da çalışanların sağlık ve güvenlik tedbirlerine ilişkin eğitimlerini vererek güvenli bir çalışma hayatının tesis edilmesinde en kritik göreve sahip paydaşlarımız olarak sahada aktif görev almaktadır.

İnsan hayatının kıymetini bilmenin bir göstergesi de şüphesiz sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının tesis edilmesidir. Bu ise yalnız teknik tedbirlerin yerine getirilmesi ile değil, toplumun tüm kesimlerinin güvenlik kültürüne sahip bireyler olarak davranış değişikliğine gitmesi ile mümkün olacaktır. Bu zaviyeden iş sağlığı ve güvenliği, teknik içeriğe sahip olduğu kadar sosyal içeriği ile de çok bileşenli bir bilimsel alandır.

OSGB’ler ve İSG profesyonelleri tüm işyerinin insana yaraşır çalışma şartlarına kavuşması için birincil olarak hizmet veren paydaşlarımızdır. Sizlerce yürütülen tüm çalışmaların, iş sağlığı ve güvenliği alanında önleyici yaklaşıma sahip olması, güvenlik kültürünün tüm işyerlerinde benimsenmesinde büyük katkı sağlayacaktır.

“İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışı ile “Güvenle Büyü Türkiye” hedefimize ulaşmak ve iş kazası ve meslek hastalıklarının önüne geçerek can ve mal kayıplarımızı en aza indirebilmek, ekonomik refah düzeyimizi sürdürülebilir şekilde yükseltebilmek adına 4 Mayıs saat 13:00’da başlayacak ve 6 Mayıs tarihine kadar çevrimiçi devam edecek 35. İSG Haftası çevrimiçi etkinliğimizde tüm personelinizle aramızda olmanız bizler için çok kıymetlidir. Ayrıca, birlikte çalıştığınız işyerini de sizler vasıtasıyla etkinliğimize davet eder ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Etkinlik Kayıt ve Erişim Bağlantısı: https://isghaftasi.ailevecalisma.gov.tr/
Cafer UZUNKAYA- İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü

Devamını oku
MYK 2020 TOPLANTISI DİJİTAL PLATFORM ÜZERİNDEN 233 BELGELENDİRME KURUMUNUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
01.09.2020

MYK 2020 TOPLANTISI DİJİTAL PLATFORM ÜZERİNDEN 233 BELGELENDİRME KURUMUNUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Yetkilendirilmiş belgelendirme kurumları olarak; Sayın MYK Kurum Başkanı Adem CEYLAN, Sayın Kurum Bşk.Yrd. Metin KARAMAN , Sayın Yetkilendirme Daire Bşk. Mehmet ORDUKAYA, Sayın Denetim Daire Bşk. Nuri BİLSEOĞLU ve 233 Belgelendirme kuruluşundan 400 katılımcı İle 2020 değerlendirme toplantısını gerçekleştirdik.
Hedef 2023 e kadar 1.000.000 belgeli iş gücü iken, bu sayı bu gün itibari ile 1.140.000’e ulaşmıştır. Değerli sunumları, katkıları ve sektöre liderlikleri için,
MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUNA Teşekkür ederiz.Nitelikli iş gücü için mesleki yeterlilik belgenizi mutlaka siz de alın.

 

myk eğitim
myk eğitimleri
myk eğitimi veren kurumlar
myk eğitim ücretleri
milli eğitim bakanlığı myk belgesi
myk eğitim belgesi nereden alınır
myk eğitim danışmanlık
myk eğitimi nerelerden alınır
mesleki yeterlilik belgesi kaç günde alınır
mesleki yeterlilik belgesi nereden alınır
mesleki yeterlilik belgesi veren firmalar
mesleki belgelendirme
mesleki yeterlilik belgesi bursa
mesleki yeterlilik belgesi
mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır
mesleki yeterlilik
mesleki yeterlilik belgesi veren kurumlar
 

Devamını oku
 İlkyardım Yenileme Eğitimlerimiz 09.07.2020 tarihi itibariyle YENİDEN BAŞLIYOR!
09.07.2020

İlkyardım Yenileme Eğitimlerimiz 09.07.2020 tarihi itibariyle YENİDEN BAŞLIYOR!

Covid-19 Salgını Sebebiyle Ara Verilen İlkyardım Yenileme Eğitimlerimiz 09.07.2020 tarihi itibariyle yeniden verilecektir. Mavi Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi olarak eğitimlerinizi gerçekleştirmek üzere hizmetlerine başlamıştır. İlkyardım Hayat Kurtarır📍⛑ #ilkyardımeğitimi #yenilemeilkyardımeğitimi #bursa #ankara #firsthelping

Devamını oku
Okul Servis Şoförlerinin MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli alması gerektiğini Biliyor Muydunuz?
17.06.2020

Okul Servis Şoförlerinin MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli alması gerektiğini Biliyor Muydunuz?

Okul Servis Şoförlerinin MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli alması gerektiğini Biliyor muydunuz?

Servis Aracı Şöförü Mesleki Yeterlilik Belgesini Mavi Akademi Mesleki Yeterlilik Kurumundan Alabilirsiniz!
Son Tarih: 03.08.2020
Okul öncesi eğitim ve zorunlu eğitim kapsamında bulunan öğrenciler ile kreş, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüplerine devam eden çocukların taşıma faaliyetlerinin düzenli ve güvenli hale getirilmesi amacıyla hazırlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği 25.10.2017 tarihli ve 30221 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Buna göre 03.08.2020 tarihinden itibaren okul servis araçlarını kullanan şoförlerin MYK mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunlu hale getirilmiştir.
.

İçişleri Bakanlığı tarafından 25 Ekim 2017 tarihli 30221 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğü giren Okul Servis Araçları Yönetmeliği uyarınca Okul Servis Araçlarını kullanacak şoförlerin Servis aracı Şoförü Mesleki Yeterlilik Belgelerine sahip olma şartı getirildi.

Yayınlanan yönetmeliğin 9. Maddesinin 2. Fıkrasının (f) bendi uyarınca Okul Servis Araçlarını kullanacak kişilerin MYK belgesine sahip olması öngörülmektedir.

Bu yönetmeliğe göre hangi çalışanlar hangi belgeleri alacak?

Okul servis araçlarını kullanacak kişilerin;

17UY0328-3 - Servis Aracı Şoförü belgesi almaları, gerekmektedir.

Belgeler nasıl alınacak?

Mesleki Yeterlilik Belgelerinin verilmesinde MAVİ AKADEMİ Mesleki Yeterlilik Kurumunun sınav ve belgelendirme şartlarına uygun olarak gerçekleştirilecek sınavlar sonunda başarılı olanlara belge verilmektedir.
Belgelendirme süreci ile ilgili ayrıntılı 0224 443 10 00 numaramızdan ya da info@maviakademi.com.tr mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
MİLLİ EĞİTİM MODÜLÜ İLE MESLEKİ EĞİTİMLERİMİZ YENİDEN VERİLMEYE BAŞLANMIŞTIR
05.06.2020

MİLLİ EĞİTİM MODÜLÜ İLE MESLEKİ EĞİTİMLERİMİZ YENİDEN VERİLMEYE BAŞLANMIŞTIR

MİLLİ EĞİTİM MODÜLÜ İLE MESLEKİ EĞİTİMLERİMİZ YENİDEN VERİLMEYE BAŞLANMIŞTIR

Covid-19 Salgını Sebebi İle Ara Verilen Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde verilmesi zorunlu Mesleki Eğitimlere 01.06.2020 tarihi itibariyle yeniden verilebilecektir. Mavi Akademi Eğitim Merkezi Olarak Mesleki Eğitimlerde Tüm Mesleklerde Eğitimlerinizi gerçekleştirmek üzere hizmetlerine başlamıştır.

MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ NEDİR?

Mesleki Eğitim; bir meslekte çalışan veya yeni başlayacak kişileri, o mesleği icra edebilecekleri bilgi ve asgari beceri düzeyine ulaşmalarını sağlayan, meslek sahibi olanların da profesyonelleşmeleri amacıyla gelişim göstermelerini sağlayan planlı eğitimi ifade eder.
Mesleki Eğitim Belgesi ise; mesleki eğitim sonucunda başarılı olan adaylara verilen belge türüdür.
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitim belgesi sahibi olmaları gerekmektedir.

MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ VE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?
Mesleki eğitim belgesi; Bir kurs bitirme sertifikasıdır. Dolayısıyla Mesleki Eğitim Belgesini alan personel, belge aldığı meslekte yetkinliğini ve ustalığını bu belge ile ispatlayamaz. Bu yetkinliği ancak MYK belgesi ile ispatlayabilir.
Mesleki eğitim sonrasında verilmesi 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kanunu’nda belirtilen tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışabileceği anlamına gelmez. Benzerlikleri olmasına rağmen mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu olduğu tüm mesleklerde; mesleki eğitim belgesi olan personel MYK Belgesi Almak zorundadır.

MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ CEZASI
İş sağlığı ve güvenliği kanununun (6331 Sayılı Kanun) 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şartları yerine getirmeyen, mesleki eğitim belgesiz personel çalıştıran işverene kanunda belirtilen oranda PARA CEZASI KESİLİR.

Ayrıntılı bilgi ve eğitimler için 0224 443 10 00 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
03.06.2020 TARİHİ İTİBARİ İLE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRME SINAVLARIMIZ BAŞLAYACAKTIR
05.06.2020

03.06.2020 TARİHİ İTİBARİ İLE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRME SINAVLARIMIZ BAŞLAYACAKTIR

Covid 19 süreci, tüm sosyal ve iş hayatımızda ciddi değişiklikler yapmamızı gerektiren benzersiz bir deneyim yaşatmaktadır.
Mavi Akademi olarak da bu sürece uyum çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız.


Bildiğiniz üzere Covid-19 salgının başladığı dönemde yürütmüş olduğumuz sınav ve belgelendirme çalışmaları Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 17.03.2020 tarihinde durdurulmuştur. Kurum tarafından 3 Haziran 2020 Tarihinden itibaren sınav ve belgelendirme çalışmalarına başlanması kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda MYK tarafından Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ve Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilim Kurulu tavsiyesi doğrultusunda salgın döneminde sınavların yapılmasına ilişkin bazı tedbir ve kuralların yer aldığı yeni bir rehber oluşturmuş ve bu rehber yetkilendirilmiş belgelendirme kurumumuza sunmuştur.

Bu doğrultuda salgın durumunun önümüzdeki kısa sürede bitmeyeceği öngörüsü ile kalite sistemimizde ve sınav yapma şartlarımızda bu rehberler baz alınarak gerekli revizyonlar yapılmıştır.


Tüm bu bilgiler ışığında sınavların başlayacağı 1 Haziran 2020 Tarihi itibari ile, bu dönemde sınav yapıcılarımızın, sınava girecek çalışanlarınızın ve sizlerin sağlığı için,

Karşılıklı olarak uymakla yükümlü olduğumuz bir takım sorumluluklar olacaktır.

Şimdi ve gelecek için, çalışanlarımızın sağlığı için, ailelerimizin ve toplumun sağlığı ve iş hayatımızın devamlılığı için, karşılıklı işbirliği ve güç birliği ile bu süreci sağlıkla atlatacağımıza eminiz.

Konusunda uzman ilgili tüm tarafların görüşleri alınarak titizlikle hazırlanan ve sınavlarımızda rehberlik edecek önlemlerimiz ile Mesleki Yeterlilik Sınavlarımızı yapmak için biz hazırız.

Sınav süreçlerinde uygulayacağımız önlemler ile ilgili bilgi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmayı memnuniyetle ve heyecanla beklemekteyiz. Bu tedbirlere uyum konusundaki desteğiniz ve değerli işbirliğiniz için şimdiden kurumumuz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunar, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla


Güler ÖZKARTAL
Genel Müdür
Mavi Akademi Mesleki yeterlilik Belgelendirme Merkezi

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ UZAKTAN / ONLINE EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
29.04.2020

MAVİ AKADEMİ UZAKTAN / ONLINE EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

MAVİ AKADEMİ UZAKTAN / ONLINE EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.

Salgın hastalıklar ve doğal afet gibi mücbir sebepler nedeniyle

iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli eğitim programlarının teorik kısmının tamamının uzaktan eğitim şeklinde yapılacağı Bakanlıkça açıklanmıştır.YENİ DÖNEMDE KURSİYERLER ÖRGÜN EĞİTİM YERİNE UZAKTAN - ONLINE YAPILARAK EĞİTİM SERTİFİKASI ALMAYA HAK KAZANACAKTIR.C - B - A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

İŞYERİ HEKİMLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMLERİ

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ EĞİTİMLERİAYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURU

0 224 443 10 00 ve 0 532 138 44 94 numaralarımızdan bizlere ulaşabilir veya info@maviakademi.net adresinden e-mail yolu ile bilgi alabilirsiniz.

www.maviakademi.net

Devamını oku
Şantiyelerde Alınacak Yeni Koronavirüs Tedbirleri
15.04.2020

Şantiyelerde Alınacak Yeni Koronavirüs Tedbirleri

Şantiyelerde Alınacak Yeni Koronavirüs Tedbirleri
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında şantiyelerde alınması gereken tedbirlere ilişkin kılavuz yayımladı. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce yayımlanan 19 maddelik kılavuz, şantiye çalışanlarının ve İSG profesyonellerinin dikkatine sunuldu. "Şantiyelerde 19 Adımda Yeni Tip Koronavirüse Karşı Korunun" başlıklı tüm önlemlerin yer aldığı kılavuzda, işverenin işyerinde aldığı tedbirleri çalışanlara bildirmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Birden fazla işverenin bulunduğu şantiyelerde alınacak tedbirlerde, işbirliği ve koordinasyona, işverenler arasında düzenli bilgi alışverişinin sağlanmasına özen gösterilmesi gerektiği bildirildi. Kılavuzda, işverenlerin dikkate alması gereken önlemler şu şekilde sıralandı:

1) Mevcut acil durum planları ve risk değerlendirmeleri güncellenecek, çalışanlarda koronavirüs tespit edilmesi durumunda geliştirilecek eylem planında da yapılması gerekenlere yer verilecek.

2) Görevlendirilen çalışanlar ve sorumlulukları belirlenecek. Koordineli çalışma sürdürülmesi sağlanacak.

3) Çalışanların riskini en aza indirmek için gerekli tedbirler planlanacak.

4) Tedbirlerin belirlenmesi ve uygulanması aşamasında, iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri ile çalışanların görüşleri dikkate alınacak.

5) Büyük çalışma ekipleri küçük birimlere ayrılacak, sosyal mesafe kuralı uygulanacak.

6) Faaliyetlerin en az sayıda çalışanla sürdürülebilmesine ilişkin çalışma planı oluşturulacak. Çalışanların birbiriyle iletişimin asgari düzeyde olması sağlanacak.

7) Çalışanların hayatının tehlikeye atılmaması, doğru planlama ve uygun tedbirlerle sağlanacak.

8) Çalışanların ateşi sabah işe giriş, öğle arasında işe başlamadan önce ölçülecek. Ateşi yüksek olanlar, işyeri hekimine yönlendirilecek.

9) Alınacak tedbirler hakkında çalışanlar düzenli olarak bilgilendirilecek.

10) Hijyen kurallarının takibi sağlanacak. Zorunlu olmadıkça şantiyeye ziyaretçi girişi yasaklanacak.

11) Toplantılar, video konferans gibi yöntemlerle uzaktan gerçekleştirilecek.

12) Çalışanların standartlara ve işe uygun kişisel koruyucu donanımlar kullanması sağlanacak.

13) Koronavirüs belirtisi olan çalışanlar, maske takarak en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılacak.

Kılavuzda, şantiye alanlarındaki yemekhaneler ve dinlenme alanları ile ilgili dikkate alınması gereken önlemler ise şu şekilde sıralandı:
14) Ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe ihlallerini önleyici tedbirler alınmalı.

15) Çalışanların; dezanfektana, suya sabuna erişimi sağlanmalı.

16) Düzenli havalandırma yapılmalı.

17) Gıda ihtiyaçlarında hijyen kurallarına dikkat edilmeli.

18) Malzemelerin depolandığı alanlarda tedbirler alınmalı.

19) Ülke genelindeki tedbirler ihlal edilmemeli.

Devamını oku
SİZLERE GÜZEL BİR HABERİMİZ VAR! DEVLET TEŞVİĞİNİN UZAMASI İLE İLGİLİ KANUN MECLİS KOMİSYONUNCA KABUL EDİLDİ!
26.02.2020

SİZLERE GÜZEL BİR HABERİMİZ VAR! DEVLET TEŞVİĞİNİN UZAMASI İLE İLGİLİ KANUN MECLİS KOMİSYONUNCA KABUL EDİLDİ!

Mesleki Yeterlilik Belgelendirme hizmetinde , Belge zorunluluğu kapsamında sınav ve belge ücreti teşviklerinin işsizlik fonundan karşılanmasının 2 yıl uzatılmasına ilişkin kanun değişikliği maddesi plan ve bütçe komisyonunca kabul edilmiştir.  Kabul edilen torba kanun maddeleri önümüzdeki günlerde Meclis Genel Kuruluna sevk edilecektir.

Devamını oku
Çalışma Hayatında Mesleki Yeterlilik Çalıştayı Düzenlendi
13.12.2019

Çalışma Hayatında Mesleki Yeterlilik Çalıştayı Düzenlendi

11-12 Aralık da  Mesleki yeterlilik kurumunun önderliğinde  Yetkilendirilmiş belgelendirme Kuruluşları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri , çeşitli sendika ve STK üst düzey temsilcilerinin katılımıyla çalıştay gerçekleşmiştir. Kurumumuzu temsilen Genel müdürümüz Güler Özkartal ın da Katılmış olduğum çalıştayın sektör için önemli bir çalışma olup, belgelendirme işlemlerinin tüm süreçlerinin ele alındığı ve sektörün boyuna tartışıldığı çalıştay önemli çıktılarla tamamlanmıştır
Emeği geçen tüm MYK çalışanlarına ve yönetimine teşekkürlerimizle.

Devamını oku
Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizmetinde İşsizlik Fonundan Karşılanması Hakkında Yeni Haber ! Teşvikler 2021 Yıl Sonuna Kadar Uzatılması Mecliste Teklife Sunulacak!
13.12.2019

Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizmetinde İşsizlik Fonundan Karşılanması Hakkında Yeni Haber ! Teşvikler 2021 Yıl Sonuna Kadar Uzatılması Mecliste Teklife Sunulacak!

Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizmetinde İşsizlik Fonundan Karşılanması Hakkında Yeni Haber ! Teşvikler 2021 Yıl Sonuna Kadar Uzatılması için meclise teklifte bulunulacaktır.Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanların mesleki yeterlilik belgelendirmelerinin işsizlik fonundan karşılanması hakkında sayısal veriler ve çalıştay sonuçları yayınlandı. Toplamda 867.020 belgelendirme sayısına ulaşıld. Bu sayı ağır ve tehlikeli grupta 789.837, 2013 yılında 2.407 iken, 2019 yılında 374.813 sayısına ulaştı. Toplam 527.648.466,05 belgelendirme ücretleri işsizlik fonundan karşılanmıştır. Çalıştay sonucu olarak; 2021 yılı Sonuna kadar teşviklerin devam edilmesi prensipte karara bağlanmış olup kararın kanun tasarısıyla kesinleşmesi durumunda teşvikler devam edecektir. Mavi Akademi İstihdam Eğitim Tic. Ltd. Şti. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur. Mavi Akademi Belgelendirme olarak; Tekstil - Otomotiv - Metal - Makine - CNC - Hidrolik - Pnömatik - Kaynak - İnşaat ve Hizmet Sektöründe olmak üzere 61 meslekte belgelendirme hizmetlerimiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
Mer-al Manisa Saç Otomotiv İthalat İhracat San. Ve Tic firmasında gerçekleşen Saç Metal Pres Mesleki Eğitimimizi tamamladık.
13.11.2019

Mer-al Manisa Saç Otomotiv İthalat İhracat San. Ve Tic firmasında gerçekleşen Saç Metal Pres Mesleki Eğitimimizi tamamladık.

Mer-al Manisa Saç Otomotiv İthalat İhracat San. Ve Tic firmasında gerçekleşen Saç Metal Pres Mesleki Eğitimimizi tamamladık. Mesleki eğitim ve mesleki yeterlilik alanında tüm belgelendirmeleriniz için bizlere 0224 443 10 00 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. 

Devamını oku
İş ve Ekonomi dergisi Capital'in Kasım 2019 sayısında Genel Müdürümüz Güler ÖZKARTAL'ın yayınlanan Söyleşisi 'Hedefimiz Türkiye'ye Hizmet Vermek'
08.11.2019

İş ve Ekonomi dergisi Capital'in Kasım 2019 sayısında Genel Müdürümüz Güler ÖZKARTAL'ın yayınlanan Söyleşisi 'Hedefimiz Türkiye'ye Hizmet Vermek'

İş ve Ekonomi dergisi Capital'in Kasım 2019 sayısında Genel Müdürümüz Güler ÖZKARTAL'ın yayınlanan Söyleşisi 'Hedefimiz Türkiye'ye Hizmet Vermek' -

Mavi Akademi İstihdam Eğitim Tic. Ltd. Şti. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur. Mavi Akademi Belgelendirme olarak;
Tekstil - Otomotiv - Metal - Makine - CNC - Hidrolik - Pnömatik - Kaynak - İnşaat - Köprülü Vinç ve Hizmet Sektöründe olmak üzere ; Toplam 63 meslek dalında, uzman ve deneyimli kadromuzla Türkiye'nin her şehrinde sizlerin memnuniyeti ve güveni ile çalışanlarınızın sınav ve belgelendirmelerini gerçekleştirmek öncelikli hedefimizdir.
Belgelendirme sınavlarımızı, modern sınav alanlarımızda veya istediğiniz takdirde çalışanlarınızın çalışma alanlarında yeterliliklere uygun bir şekilde, gerçekleştirmekteyiz. Hedefimiz tüm Türkiye'de belgelendirilmiş çalışanlar kazandırarak iş güvenliği açısından yetkin çalışanları ülkemizin iş gücüne dahil etmektedir.

Devamını oku
Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Mesleki Eğitimin Zorunlu Olduğunu Biliyor Muydunuz? Mavi Akademi Eğitim Merkezi Olarak Mesleki Eğitimlerde Tüm Mesleklerde Eğitimler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluş Olarak Her Zaman Yanınızda !
07.11.2019

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Mesleki Eğitimin Zorunlu Olduğunu Biliyor Muydunuz? Mavi Akademi Eğitim Merkezi Olarak Mesleki Eğitimlerde Tüm Mesleklerde Eğitimler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluş Olarak Her Zaman Yanınızda !

MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ NEDİR?

Mesleki Eğitim; bir meslekte çalışan veya yeni başlayacak kişileri, o mesleği icra edebilecekleri bilgi ve asgari beceri düzeyine ulaşmalarını sağlayan, meslek sahibi olanların da profesyonelleşmeleri amacıyla gelişim göstermelerini sağlayan planlı eğitimi ifade eder. Mesleki Eğitim Belgesi ise; mesleki eğitim sonucunda başarılı olan adaylara verilen belge türüdür.
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitim belgesi sahibi olmaları gerekmektedir.


MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ VE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?
Mesleki eğitim belgesi; Bir kurs bitirme sertifikasıdır. Dolayısıyla Mesleki Eğitim Belgesini alan personel, belge aldığı meslekte yetkinliğini ve ustalığını bu belge ile ispatlayamaz. Bu yetkinliği ancak MYK belgesi ile ispatlayabilir.
Mesleki eğitim sonrasında verilmesi 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kanunu’nda belirtilen tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışabileceği anlamına gelmez. Benzerlikleri olmasına rağmen mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu olduğu tüm mesleklerde; mesleki eğitim belgesi olan personel MYK Belgesi Almak zorundadır.


MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ CEZASI
İş sağlığı ve güvenliği kanununun (6331 Sayılı Kanun) 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şartları yerine getirmeyen, mesleki eğitim belgesiz personel çalıştıran işverene kanunda belirtilen oranda PARA CEZASI KESİLİR.


Ayrıntılı bilgi ve eğitimler için 0224 443 10 00 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
Köprülü Vinç Operatörü Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi Olmayan Çalışanlar için 11.11.2019 Tarihinden İtibaren Cezai Yaptırım Uygulanacağını Biliyor Muydunuz?
06.11.2019

Köprülü Vinç Operatörü Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi Olmayan Çalışanlar için 11.11.2019 Tarihinden İtibaren Cezai Yaptırım Uygulanacağını Biliyor Muydunuz?

Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3 MYK Mesleki Yeterlilik alanında 11 Kasım 2019 tarihinden itibaren belgesiz çalışanlar için kişi başı aylık 775 TL cezai yaptırım uygulanacaktır. Sınav ve belgelendirme teşviklerinde belge ücretlerinin tamamını geri almak için Son Tarih ise 31.12.2019!
Mavi Akademi Mesleki Yeterlilik Belgelendirme kurumu kapsamında yer alan;
143 zorunlu mesleğin içerisinde var olan, 11 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tebliği ile zorunluluk getirilen “Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3” mesleği potansiyeli ve içerdiği yüksek risk nedeniyle büyük önem arz etmektedir. Ayrıca 11 Kasım 2019 tarihinden itibaren belgesiz çalışanlar için kişi başı aylık 775 TL cezai yaptırım uygulanacaktır.
En çok iş kazası yaşanan mesleklerin başında gelmektedir.
İmalat sanayinde en çok kullanılan ekipmandır. Dolayısıyla taşıma işlemi yapan tüm personelin bu belgeyi alması gerekmektedir.
Söz konusu meslek, 31.12.2019 tarihine kadar devlet teşviki kapsamındadır. Sınav ücretleri geri ödenmektedir.
Belgelendirme hizmetlerimiz hakkında 0224 443 10 00 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
 Doğan medya grubuna bağlı Ekonomi dergisi olan Capital Dergisinin Bursa özel eki için Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetlerimiz ile ilgili bir röpörtaj yaptık.
19.09.2019

Doğan medya grubuna bağlı Ekonomi dergisi olan Capital Dergisinin Bursa özel eki için Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetlerimiz ile ilgili bir röpörtaj yaptık.

Bugün Doğan medya grubuna bağlı Ekonomi dergisi olan Capital Dergisinin Bursa özel eki için Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetlerimiz ile ilgili bir röpörtaj yaptık.
2019 verileri, sektörel durum ve ekonomi üzerine keyifli bir sohbet oldu. Capital ailesine teşekkürlerimizle...

Devamını oku
2. El Araç Alım Satım yapan Galericilere ‘Mesleki Yeterlilik Zorunluğu’ olduğunu biliyor muydunuz?
18.09.2019

2. El Araç Alım Satım yapan Galericilere ‘Mesleki Yeterlilik Zorunluğu’ olduğunu biliyor muydunuz?

2. El Araç Alım Satım yapan Galericilere ‘Mesleki Yeterlilik Zorunluğu’ olduğunu biliyor muydunuz?
Son gün 13 Ağustos ❗️ Bilgi ve iletişim için 0224 443 10 00 telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan; ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleme amacı taşıyan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” 

13.02.2018 tarihli 30331 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.


Yönetmelik kapsamında gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendileri, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az biri, şubelerde ise şube müdürü ile ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapılan işletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı (Seviye 4) ve Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları gerektiği belirtilmiştir.

İlgili ulusal yeterliliklerin içeriğinde zorunlu birimlerin yanı sıra seçmeli birimler de bulunmakta olup belge zorunluluğu aranan kişilerin hangi seçmeli birimlere sahip olması gerektiği ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması gereken asgari personel sayısı Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca belirlenecektir.

İlgili Yönetmeliğe aykırı hareket edenler hakkında Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 18 inci maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendinde öngörülen idari para cezası Bakanlığın talebi üzerine yetkili idarelerce uygulanacaktır.

Devamını oku
SİZE GÜZEL BİR HABERİMİZ VAR !
10.09.2019

SİZE GÜZEL BİR HABERİMİZ VAR !

Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Faaliyetlerimizde kapsam genişletme çalışmalarımızın sonucunda firmamız Mesleki Yeterlilik Kurumundan 61 meslekte belgelendirme faaliyetlerini sürdürme konusunda yetkili kılınarak ülkemizde kapsamı en geniş ilk üç firma arasına girmeyi başarmıştır.
Başarımızı Mavi Akademi Ailesi’nin değerli ekibinin özverili çalışmalarına borçluyuz.
Tüm ekibimize sonsuz teşekkürlerimizle…

Devamını oku
Mavi Akademi Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetimiz 44 meslekten 63 mesleğe yükselme sürecinde!
16.07.2019

Mavi Akademi Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetimiz 44 meslekten 63 mesleğe yükselme sürecinde!

Mesleki Yeterlilik Kurumu Tarafından gerçekleştirilecek olan ;
kapsam genişletme revizyon ve gözetim denetimimiz bu gün başlamıştır.
Denetim sonrası mesleki yeterlilik belgelendirme faaliyetimiz 44 meslekten 63 mesleğe çıkacaktır.
Bu sürece titizlikle hazırlanan tüm karar verici, sınav yapıcı, planlama, kalite , belgelendirme birimlerimize ve tüm ekibimize teşekkür eder, başarılar dileriz.

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ GEÇİCİ İŞ İLİŞKİSİ
22.05.2019

MAVİ AKADEMİ GEÇİCİ İŞ İLİŞKİSİ

MAVİ AKADEMİ İŞBİRLİĞİ İLE GEÇİCİ İŞ İLİŞKİSİ HİZMETİ ALARAK FİRMANIZA KATKIDA BULUNABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

06.05.2016 TARİHİNDE 4857 SAYISI İŞ KANUNUN'NUN 7.MADDESİNDE yapılan değişiklik ile özel istihdam büroları'na GEÇİCİ İŞ İLİŞKİSİ kurma yetkisi verilmiştir. 

Bu değişiklik ile,

Türkiye İş Kurumu tarafından izinli Özel İstihdam Bürosu'nun bir işverenle geçici işçi sağlama sözleşmesi ile işçisini geçici olarak bu işverene devri doğrultusunda,

İşletmenin ana işlerinde sayılmayan ve aralıklı olarak gönderilen işlerde,

İş sağlığı ve güvenliği bakımından acil olan işlerde veya üretimi önemli ölçüde etkileyen zorlayıcı nedenlerin ortaya çıkması,

İşletmenin iş hacminin öngörülmeyen artması halinde,

Dönemsellik arz eden iş artışları halinde kurulabilir.

13.maddenin 5.fıkrası ile 74.maddede belirtilen hallerde, işçinin askerlik hizmeri halinde ve iş sözleşmesinin askıda kaldığı hallerde,

Mevsimlik tarım işlerinde,

Ev hizmetlerinde,

Geçici iş ilişkisi kurulabilir.

 

Geçici İş İlişkisinin İşverene Yararları:

Hızlı e maliyeti öngörülebilir istihdam sağlar.

Çalışan sirkülasyonu yüksel pozisyonlarda operasyonel süreçlerdeki zamanı kısaltır.

İşe alım veritabanının kısıtlı olduğu durumlar için hızlı ve esnek çözüm üretir.

Kurumun ana işine daha fazla konsantre olması için fırsat yaratır.

 

Geçici İş İlişkisinde Farkımız;

Üretim ve hizmet sektöründe deneyimli insan kaynakları profesyonellerinden oluşan kadromuz ile süreçleri yürütüyoruz.

Geniş ve güncel aday veritabanımızla hızlı ve güvenli sunduğumuz hizmette yarattığımız farkları öğrenip detaylı bilgi almak için ; 

Bursa : 0224 443 10 00 - İstanbul 0216 350 43 43 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ KURUMSAL EĞİTİMLER
15.03.2019

MAVİ AKADEMİ KURUMSAL EĞİTİMLER

14-15 Mart 2019 tarihlerinde, Summit Steel Turkey firmasında, üst kademe müdür, mühendis ve liderlere yönelik "Endüstriyel Problem Çözme Teknikleri ve 6 Şapkalı Düşünme Tekniği" eğitimi gerçekleştirildi. Summit Steel Turkey firmasına eğitimlerinde Mavi Akademi'yi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.

Devamını oku
Genel müdürümüz Sn.Güler ÖZKARTAL'ın Bursayı büyütenler dergisine verdiği röportajı yayınlandı.
14.02.2019

Genel müdürümüz Sn.Güler ÖZKARTAL'ın Bursayı büyütenler dergisine verdiği röportajı yayınlandı.

Genel müdürümüz Sn.Güler ÖZKARTAL'ın Bursayı büyütenler dergisine verdiği röportajı yayınlandı.

1999 yılından bu yana Bursa da ve Ülkemizde, İstihdam, Eğitim, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi gibi bir çok hizmette öncü olan Mavi Akademi,

Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Faaliyetlerini de 44 meslekte başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

Akredite olmaya çalıştığı yeni mesleklerle en yüksekte uçmayı hedefleyen Mavi Akademi , bu hedifine her geçen gün daha da yaklaşmaktadır.

Bursa ve Türkiye'yi Geliştirmeye çalışan Mavi Akademinin son çalışmalarından, yeni eğitim ve etkinliklerinden haberdar olmak için sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ BİR İLKYARDIM EĞİTİMİNİ DAHA TAMAMLADI
12.02.2019

MAVİ AKADEMİ BİR İLKYARDIM EĞİTİMİNİ DAHA TAMAMLADI

MAVİ AKADEMİ EĞİTİM MERKEZİNDE BİR İLKYARDIM EĞİTİMİ DAHA TAMAMLANDI

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ FORBES TÜRKİYE DERGİSİ'NDE !!!
31.01.2019

MAVİ AKADEMİ FORBES TÜRKİYE DERGİSİ'NDE !!!

Genel Müdürümüz Sn. Güler Özkartal ‘ın
Forbes Türkiye dergisinin Şubat 2019 sayısında yayınlanan röportajını bilgilerinize sunarız.
 

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ FORBES TÜRKİYE DERGİSİ'NDE !!!
31.01.2019

MAVİ AKADEMİ FORBES TÜRKİYE DERGİSİ'NDE !!!

Genel Müdürümüz Sn. Güler Özkartal ‘ın
Forbes Türkiye dergisinin Şubat 2019 sayısında yayınlanan röportajını bilgilerinize sunarız.
 

Devamını oku
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTERENLERİN DİKKATİNE!
29.01.2019

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTERENLERİN DİKKATİNE!


İNŞAAT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTERENLERİN DİKKATİNE!


Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmelik ( RG : 16.12.2010/27787) 10.maddenin 15.fıkrası gereği Şantiye Şeflerinin İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI belgesine sahip olmaları zorunluluğu getirilmiştir.


Yapı Müteahhitlerinin kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmelik 10.maddesinin 15.fıkrası – Mühendis veya mimar unvanlı teknik personelin şantiye şefi olarak görev yaptığı 4857 sayılı İŞ KANUNU’nun 81.nci maddesi kapsamında yer alan inşaat ve tesisat işlerinde şantiye şefinin iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olması şarttır.


Yayınlanan madde de Şantiye Şefinin İş Güvenliği belgesine sahip olması için 2020 yılına kadar süre verilmiştir. İnşaat sektörü bilindiği üzer ÇOK TEHLİKELİ İŞLER kapsamına girdiği için İNŞAAT ŞEFLERİNİN A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı belgesine sahip olmaları gerekecektir.
Mevcut yasal düzenlemelere göre özel sektörde çalışanlar direkt A sınıfı uzmanlık belgesi almamaktadır. Önce C sınıfı, C sınıfı belge ile 3 yıl çalıştıktan sonra B sınıfı, B sınıfı belge ile 4 yıl çalıştıktan sonra gerekli eğitim ve sınavlara katıldıktan sonra ancak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesi alınabilmektedir.

Mavi Akademi Eğitim Kurumu olarak; Çalışma bakanlığından yetkili eğitim merkezi olarak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Kursu, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Kursu, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Kursu, İş Güvenliği Uzmanlığı Yenileme Eğitimleri hakkında lütfen bilgi ve kayıt için ;

BURSA;

Tel: 0224 443 10 00
Gsm: 0532 138 43 51

 

İSTANBUL;

Tel: (+90 216) 350 43 43
Cep tel: (+90 532) 138 44 86
Cep tel: (+90 532) 697 56 96

E-posta: egitim@maviakademi.com
 

Devamını oku
18 MAYIS 2019 İSG SINAVI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDII
22.01.2019

18 MAYIS 2019 İSG SINAVI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDII

18 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak olan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık ve İşyeri Hekimlik eğitimleri için son kayıt tarihi 14 Şubat 2019 olarak açıklanmıştır. A ve B Sınıfı uzmanlık eğitimine katılmak isteyen adayların eğitim başlamadan önce yani en geç 17 Şubat tarihine kadar B Sınıfı için sınava girecek olan adaylar için 3 yıl 1095 gün; A Sınıfı için sınava girecek olan adayların da 4 yıl 1460 gün sayılarını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Dİğer Sağlık Personeli İşyeri Hemşirelik eğitimi için açıklanan son kayıt tarihi 5 Mart 2019 olarak belirlenmiştir.

Sınava girecek olan adaylara şimdiden başarılar dileriz.

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ İLE  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.
09.11.2018

MAVİ AKADEMİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

MAVİ AKADEMİ İLE BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Bursa Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile “Mesleki Ve Teknik Eğitimde Kaynakların Ve Uygulama Alanlarının Geliştirilerek Ortak Kullanımı Hakkında İşbirliği Protokolü” imzalayan MAVİ AKADEMİ, mesleki yeterlilik alanında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm kurum ve okullarda Belgelendirme Sınavları yapabilecek. Bu protokol uyarınca Bursa ili ve genelinde ki tüm resmi kurum/okullarında görevli atölye ve meslek dersleri öğretmenleri MYK sınav yapıcı şartlarını taşımaları halinde sınav görevi almak üzere kurumumuza başvurabilecek ve ihtiyaç duyması halinde İl Protokol yürütme Kuruluna yazılı olarak bilgilendirmek suretiyle Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetlerinde ilgili öğretmenler görevl alabilecekler. Çalışma Hayatında nitelikli eleman kazandırmak için Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetelerimiz adına bu işbirliği protokolü ile önemli bir başarıya daha imza atmış olduk.

Devamını oku
MAVİ AKADEMİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İL PROTOKOL YÜRÜTME KURULU TOPLANTISININ İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
09.11.2018

MAVİ AKADEMİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İL PROTOKOL YÜRÜTME KURULU TOPLANTISININ İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MAVİ AKADEMİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ SONRASI İL PROTOKOL YÜRÜTME KURULU TOPLANTIMIZIN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Mavi Akademi Arasında İmzalana İşbirliği Protokolü sonrası İl Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı’nın ilki MAVİ AKADEMİ’nin ev sahipliğinde, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Bülent Altıntaş’ın başkanlığında Genel Müdürümüz Sayın Güler Özkartal, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Işıkoğlu, Nlüfer Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Murat Taşdelen, Belgelendirme Müdürümüz Kübra Derya Saatçi, Planlama Yöneticimiz Hafize Özkaya nın katılımı ile
9 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
Toplantı gündemimde, çalışma hayatına nitelikli eleman kazandırmak, üretimde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, iş kazalarının asgariye indirilmesi amacıyla tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde Mesleki Yeterlilik Belgeli kişilerin istihdamını sağlamak üzere oluşturulan Personel Belgelendirme sınavlarının gerçekleştirilmesine yönelik sınav merkezi olarak kullanılabilecek okulların MYK standarlarına uygunluğu konularına yer verildi

Devamını oku
ÖNEMLİ DUYURU
17.10.2018

ÖNEMLİ DUYURU

Genel Müdürümüz Sn Güler Özkartal,
18 Ekim 2018 Perşembe günü  saat 20:30’da Olay Tv’de yayınlanacak Ekodinamik Programı'na konuk olacaktır.

Tanınan yasal sürenin dolmasıyla iş dünyasında önemli  bir gündem haline gelen,
Mesleki Yeterlilik Belgelendirme konusunun enine boyuna tartışılacağı ve son yasal  gelişmeler ile teşviklerin ele alınacağı bu canlı yayını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Devamını oku
TPM EĞİTİMİ
12.10.2018

TPM EĞİTİMİ

SKE Kalıp firmasında 10-11 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz TPM Eğitimimizi tamamladık. SKE Kalıp firmasına Mavi Akademi'yi tercih ettikleri için teşekkür ederiz

Devamını oku
DENETİM BİTTİ! MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU DENETİMİMİZ BAŞARIYLA SONUÇLANDI
27.04.2018

DENETİM BİTTİ! MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU DENETİMİMİZ BAŞARIYLA SONUÇLANDI

Otomotiv, inşaat, makina, metal ve kaynak sektörlerinde 44 meslekte yetki almak üzere başlayan faaliyetlerimizde,
Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafında gerçekleştirilen denetimimiz bu gün tamamlanmıştır.
Dört gündür yoğun bir şekilde süren denetimlerimizin,bu gün kapanış toplantısını yaptık. Denetimlerimizin başarıyla sonuçlanmasında emeği geçen tüm ekibimize ve paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Devamını oku
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu İşletmeler için Farkındalık Eğitimi
26.04.2018

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu İşletmeler için Farkındalık Eğitimi

Onur Hukuk Bürosu işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu İşletmeler için Farkındalık Eğitimimiz Mavi Akademi #Kartal eğitim salonumuzda tamamlandı. Tüm katılımcılarımıza Mavi Akademi'yi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.

Devamını oku
Bursa Almira Otel'de düzenlenen 16. Kalite ve Başarı Fuarı
14.04.2018

Bursa Almira Otel'de düzenlenen 16. Kalite ve Başarı Fuarı

Bursa Almira Otel'de düzenlenen 16. Kalite ve Başarı Fuarı'nda bizleri yalnız bırakmayan tüm kalite dostlarına, teşekkür ederiz.

Devamını oku
Bursa 16. Kalite ve Başarı Fuarı
13.04.2018

Bursa 16. Kalite ve Başarı Fuarı

Bursa Almira Otel'de düzenlenen 16. Kalite ve Başarı Fuarı'ndayız. Standımıza sizleri de bekliyoruz.

Devamını oku
BELTAN FİRMASINA ÖZEL GERÇEKLEŞTİRİLEN YIL SONU EĞİTİMLERİ
30.03.2018

BELTAN FİRMASINA ÖZEL GERÇEKLEŞTİRİLEN YIL SONU EĞİTİMLERİ

Mavi Akademi organizasyonu ile Beltan Vibracoustic firmasının yıl sonu eğitimleri devam etmektedir. Beltan Vibracoustic firmasına Mavi Akademi'yi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.

Devamını oku
MESLEKİ YETERLİLİK FAALİYETLERİMİZ
21.03.2018

MESLEKİ YETERLİLİK FAALİYETLERİMİZ

Doğanın uyanışının kutlandığı, baharın bu ilk gününde size mutlu bir haberimiz var. Otomotiv, inşaat, makina, metal ve kaynak sektörlerinde 44 meslekte Mesleki Yeterlilik Faaliyetlerinde TÜRKAK Akreditasyon belgemizi aldık. Emeği geçen tüm ekibimize ve paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Devamını oku
A1 GRUBU İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIK EĞİTİMİ
15.03.2018

A1 GRUBU İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIK EĞİTİMİ

A1 grubumuz eğitimlerini tamamladılar. Kendilerine sınavda başarılar diliyoruz.

Devamını oku
C157 GRUBUMUZ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR
14.03.2018

C157 GRUBUMUZ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR

C157 grubumuz eğitimlerini tamamladılar. Kendilerine sınavda başarılar diliyoruz.

Devamını oku
C155 GRUBUMUZ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR
12.03.2018

C155 GRUBUMUZ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR

C155 grubumuz eğitimlerini tamamladılar. Kendilerine sınavda başarılar diliyoruz.

Devamını oku
İH33 GRUBUMUZ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR
12.03.2018

İH33 GRUBUMUZ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR

İH33 grubumuz eğitimlerini tamamladılar. Kendilerine sınavda başarılar diliyoruz.

Devamını oku
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ &BRUNCH&WORKSHOP
09.03.2018

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ &BRUNCH&WORKSHOP

Dünya Kadınlar Günü sebebiyle yeni ofisimizde organize ettiğimiz brunch ve Sayın Gülay ÖZTÜRK tarafından gerçekleştirilen 'İş ve Yaşam Dengesi' konulu workshopumuza katılım gösteren tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku
SÜTAŞ'DA İLKYARDIM EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR
08.03.2018

SÜTAŞ'DA İLKYARDIM EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Sütaş firmasında İlkyardım eğitimimiz devam ediyor. Sütaş firmasına Mavi Akademi'yi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.

Devamını oku
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!
08.03.2018

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

Dünya kadınlar günümüz kutlu olsun.
Emeğimize sağlık...
Mavi Kadınlar

Devamını oku
C156 GRUBUMUZ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR
07.03.2018

C156 GRUBUMUZ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR

C156 grubumuz Turna sınıfımızda eğitimlerini tamamladılar. Kendilerine sınavda başarılar diliyoruz.

Devamını oku

Şubelerimiz

Mavi Akademi Mesleki Yeterlilik Kurumu

Adres: Üçevler mah.
Burçak 220 sok.
No: 4 - Kat: 5 - D:19
Nilüfer Bursa
Tel: (+90 224) 443 10 00 dahili: 110
Cep tel: (+90 532) 138 44 86
E-posta: info@maviakademi.com.tr
Haritada gör

Mavi Akademi İlk Yardım Eğitim Merkezi Bursa

Adres: Üçevler mah.
Burçak 220 sok.
No: 4 - Kat: 5 - D:20
Nilüfer Bursa
Cep tel: (+90 532) 138 44 19
Tel: (+90 224) 443 10 00 dahili: 106
Cep tel: (+90 532) 697 56 96
E-posta: egitim@maviakademi.com.tr
Haritada gör

Mavi Akademi İlk Yardım Eğitim Merkezi İstanbul

Adres: Çamlık Mah. İkbal Cad. Dinç Sok.No:28 K:5 Ümraniye İstanbul
Tel: (+90 216) 350 43 43 dahili: 106
Cep tel: (+90 532) 138 44 19
Cep tel: (+90 533) 764 99 16
E-posta: ilkyardim@maviakademi.net
Haritada gör

İşkur Özel İstihdam Bürosu

Adres: Üçevler Mah. Burçak 220 sok. No:4 Kat:5 D:17 Nilüfer Bursa
Tel: (+90 224) 443 10 00 dahili: 109
Cep tel: (+90 546) 539 79 09
Cep tel: (+90 532) 698 52 18
E-posta: ik@maviakademi.net
Haritada gör

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB)

Adres: Üçevler mah.
Burçak 220 sok. No: 4 - K: 5 - D: 18
Nilüfer Bursa
Tel: (+90 224) 443 10 00 dahili: 107
Cep tel: (+90 530) 231 18 08
Cep tel: (+90 532) 697 56 96
E-posta: osgb@maviakademi.net
Haritada gör

Mavi Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı İş Yeri Hekimliği Diğer Sağlık Personeli Eğitim Merkezi

Adres: Üçevler mah.
Burçak 220 sok.
No: 4 - Kat: 5 - D:17
Nilüfer Bursa
Tel: (+90 224) 443 10 00 dahili: 108
Cep tel: (+90 531) 138 44 94
Cep tel: (+90 532) 697 56 96
E-posta: egitim@maviakademi.net
Haritada gör

İşkur Özel İstihdam Bürosu Bursa Merkez

Adres: Konak mahallesi Lefkoşe caddesi İltuğ İş Merkezi Kat: 4 Daire:16 (Bauhaus Karşısı) Nilüfer Bursa
E-posta: info@mavievdebakim.com
Haritada gör
İŞKUR Özel İstihdam Bürosu Mavi Akademi Türkiye İş Kurumu’nun 30.01.2018 tarih ve 511 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilemeyecektir.
Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü
İletişim Hattı : 444 75 87
Telefon : (0 224) 225 17 46 - (0 224) 225 17 45 - (0 224) 225 15 15 Faks : (0 224) 220 20 13
E-Posta : bursa@iskur.gov.tr
Adresimiz : Üçevler Mh. Esra Sk N:1 Nilüfer/Bursa